Connect with us

Espor

Fire Flux Esports ve IF Parla Esports birleşmesine tepkiler

Birleşme haberiyle birlikte eleştiri ve yorumlar gecikmedi.

Fire Flux Esports ve IF Parla Esports birleşmesine tepkiler

Türkiye’nin önde gelen takımlarından Fire Flux Esports ve IF Parla Esports’un birleşmesi espor sektörüne bomba gibi düştü. 19 Mart 2023 tarihinde yaptıkları açıklamada, tek bir hedef uğruna birlikte mücadele edeceklerini belirtmişlerdi. Bu büyük ses getiren birleşme, espor sektöründe bazıları tarafından desteklenmiş olsa da, fazlasıyla tepki de topladı.

Espor dünyası ne dedi?

Galatasaray Esports Menajeri Deniz Çınar, VALORANT Challengers’ın birleşme duyurusunu yaptığı paylaşımı alıntılayarak, yok sayıldıklarını ve onay alınması gerektiğini söyledi.

S2G Esports’dan Barış Can ise, yaptığı paylaşımlarda tepkisini net bir şekilde gösterdi. Bu durumdan haberleri olmadığından ve düşünmeden alınan bir karar olduğundan bahsetti. Barış Can’a göre lig’i nasıl etkileyeceği hiç düşünülmemiş ve yine diğer takımlara haber verilmemesi profesyonelliğin dışında kalıyor.

Thunderbolts Menajeri Hüseyin Can Yıldırım her iki kulübü de tebrik ederken, ESA’nın şirket satın alımlarını durdurmasından ve 9 takım ile liglerin nasıl devam edeceğinden bahsetti.

Fire Flux Esports birleşmesine gelen tepkilerin çoğu haber verilmemesi üzerine oldu

Christopher Leo Willekens, bu birleşimin yapacaklarını büyük bir heyecanla beklediğini ifade ederken, lig paydaşlarına duyuru yapılması gerektiğini söyledi. Gelen tepkilerin çoğunluğu, lig başında 10 takım ile başlanarak sonrasında diğer kulüplere haber verilmeden bunun 9 takım olarak oynanacağı kararının alınmasıydı.

Bora Koçyiğit de Twitter hesabında “Neden? Bu duyuruyu yapmadan önce partner takımlarınıza bir mesaj yazmak çok mu zordu? Gerçekten hayal kırıklığı yaşıyoruz.” diyerek tepkisini gösterdi.

Bununla beraber her iki takımın da hayranları, bu birleşmenin çok iyi olacağını düşünse de, 9 takım olmasının turnuvanın seyrini nasıl değiştireceğini merak ediyor.

Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

Fire Flux Esports ile IF Parla Esports birleşti!

VALORANT Ajanları tam liste! VALORANT kaç tane ajandan oluşuyor?

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor