Connect with us

Espor

Fire Flux Esports’un yeni koçu Kyro, Playerbros’a konuştu

.@firefluxesports’un yein koçu @imkyr0, Playerbros’a özel açıklamalarda bulundu.

Fire Flux Esports yeni koçu Kyro, Playerbros'a konuştu

Fire Flux Esports’un koç kadrosunu güçlendirmek için 21 Aralık Salı günü renklerine kattığını duyurduğu Çağrı “Kyro” Bolat, transferinin ardından Playerbros’a açıklamalarda bulundu.

Bolat yaptığı açıklamalarda yeni takımına transfer sürecinden, gelecek hedeflerinden, Fire Flux Esports VALORANT takımın kadrosu ve kadronun son zamanlardaki performansını değerlendirirken, duygu ve düşüncelerini de paylaştı.

Fire Flux’ın üç VALORANT takımı olmasına rağmen koç ekibinde iki kişi olduğunu dile getiren Bolat, takıma transfer sürecini “Haliyle iki kişinin takımlara yetişmesi hem zor hem de yorucu olacağı için yeni koç arayışı içindeydiler. Eski takım arkadaşım Nilay, beni Salih Abi’ye önerdi ve görüşme gerçekleştirdik. Salih abi analiz yeteneğimi görmek için bana görev verdi, Gambit – Vision Strikers ve Acend – SMB serilerinin analiziydi. Benden istediklerini hazırladım ve kadın takımı ile çalışmalara başladım. Koçluk kısmına da burada bakıldı ve sonucunda beraber çalışmaya karar verildi.” sözleri ile aktardı.

Yeni takımın kadrosunun performansını değerlendirmesi üzerine sorduğumuz soruya karşılık ise takımın yeni ismi “Fire Flux ana ve young takımının performanslarını çok iyi buluyorum, ki son kazandığımız turnuva buna kanıt diyebilirim. Young ekibinin çok büyük potansiyeli var ve ileride isimlerini şimdikinden daha fazla duyuracaklarına eminim. Kadın takımımız geçen sezon beklediğim performansın altında kaldı ancak hepsinin bireyselleri çok iyi, çok yetenekli oyuncular. Yapılacak değişikliklerle beklentimin üstünde bir performansa çıkacaklarına eminim.” şeklinde konuştu.

Kyro: “Hedefim tabii ki şampiyonluk”

Gelecek hedeflerinden de bahseden Çağrı “Kyro” Bolat, ana hedefini “Hedefim tabi ki şampiyonluk” sözleri ile belirtirken, bu hedefini şu sözler ile detaylandırdı:

“Öncelikli olarak Fire Flux’ı Avrupa ligine çıkartıp Young takımını da Türkiye liginde oynatmayı çok istiyoruz. Mümkün mü bilmiyorum ama bu iki takımı da Champions’ta görmeyi çok istiyorum. Kadın takımımızla da yıl sonunda yapılacak Game Changers Finalinde yer almayı ve şampiyon olmayı hedefliyorum.”

Fire Flux takımının bir parçası olmaktan ve Mavera ve marqnue gibi başarılı ve deneyimli isimler ile aynı koç ekibinde olmaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Kyro, açıklamasını “Çok hırslı ve azimliyim, kazanmak için elimden geleni yapmaya hazırım, başaracağıma inanıyorum. Fire Flux taraftarına bizi destekledikleri için teşekkür ediyorum.” şeklinde bitirdi.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Dünya Şampiyonu cNed, sorularımızı cevapladı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor