Connect with us

LoL

Fnatic, bu sezon LEC’nin en çok skor veren takımı!

Fnatic, 2020 LEC Yaz Mevsimi dördüncü haftasının sonunda ligin en çok skor veren takım oldu!

hylissang fnatic

Fnatic bu sezon, geçtiğimiz sezonlardan alışık olduğumuz şekilde bir performans sergileyemiyor. Avrupa sahnesinin büyük ismi 2020 LEC Yaz Mevsimi‘nde dördüncü hafta itibariyle 5.sırada bulunuyor. Ayrıca takım olarak en çok skor verme istatistiğine de sahipler!

İlk dört hafta itibariyle Fnatic’in takım olarak verdiği skor sayısı tam 121! Bu sayı 1-8 skor ile son sırada olan Schalke04‘ten üç daha fazla. Geçtiğimiz senelerde bir çok şampiyonluk yaşayan organizasyon için kaygı verici bir istatistik. Takım, taraftarların tepkilerini de çekmiş durumda.

Verilen skorların yarısından fazlası ise üst koridor Bwipo ve destek Hylissang‘in skorları oluşturuyor. Bwipo 35 kez düşerken Hylissang de 40 kez rakibe skor vererek ölüm tablosunda başı çekiyor.

Bu iki oyuncu verdikleri skorlarla göze batsalar da bu sezon Fnatic’in sıkıntısı bütünüyle bu değil. Takım olarak oynamakta da güçlük çektiklerini gördük. Bir maç iyi oynadıktan sonra bunu sürdüremeyip sonraki maçlarda performanslarının düştüğüne, kararlı olamadıklarına şahit olduk.

Son sıradaki Schalke’ye karşı aldıkları mağlubiyet tüm taraftarları şoke etmişti. Tüm mevsim boyunca kötü performans sergileyip galibiyet alamayan bir takıma kaybetmeleri takımı da sarsmıştır. Burada Fnatic’in tek şansı ligin ikinci yarısında bu takımla tekrar maç yapacak olması.

Bir hafta aradan sonra Fnatic’in beşinci hafta rakipleri Team Vitality ve Misfits Gaming olacak. Bu iki takım da geçtiğimiz hafta beklenmedik galibiyetlere imza atarak rakiplerinin gözünü korkutmayı başarmıştı. VIT, Origen‘i yenerken MSF, lider MAD Lions‘ı mağlup etmişti.

LEC puan durumunu buradan takip edebilir, karşılaşmaları ise buradan izleyebilirsiniz!


QuakeCon 2020 için detaylar belli oldu

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL