Connect with us

Espor

Fnatic ve Rogue ekipleri LEC’de ilk hafta sonucunda liderliği paylaşıyor

Team Vitality ilk haftayı galibiyet alamadan kapattı

Fnatic ve Rogue ekipleri LEC'de ilk hafta sonucunda liderliği paylaşıyor

Avrupa ligi LEC heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. 2022 Bahar Mevsimi’ne Team BDS ve Vitality’i mağlup ederek başlayan Fnatic, süper haftanın son gününde SK Gaming karşısında hata yapmayarak ligin zirvesine oturdu. Fnatic ile birlikte Inspired’ın yerine bir dönem ligimizde de forma giyen Malrang’ı kadrosuna katan Rogue liderliği paylaşıyor. Çıktığı üç maçtan da galibiyetle ayrılan Rogue ekibi normal sezon alışkanlıklarını kaybetmemiş gibi görünüyor.

Transfer sezonunda Perkz, Alphari ve Carzzy hamleleriyle ligin süper takımlarından birine dönüşen Team Vitality, ilk haftayı beklentilerin çok altında bir performansla galibiyet alamadan kapattı. Sırasıyla MAD, Fnatic ve Excel ekiplerine mağlup olan Vitality, taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Öte yandan Caps ve Jankos ekseninde yeniden yapılanmaya giden G2, Astralis ve Excel’i yenmeyi başarsa da MAD karşısında mağlubiyete engel olamadı.

LEC 2022 Bahar Mevsimi 1. hafta 3.gün sonuçları

  • Team BDS  0 — 1  Misfits Gaming
  • Excel  1 — 0  Team Vitality
  • Astralis  0 — 1  Rogue
  • Fnatic  1 — 0  SK Gaming
  • MAD Lions  1 — 0  G2 Esports

LEC’nin ilk haftasında yoğun heyecana sahne olan maçların özet görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz. Avrupa’daki temsilcilerimiz Armut ve Broken Blade arasındaki mücadeleden bir kez daha galip ayrılan taraf Armut oldu. Geçtiğimiz mevsim Sergen ”Broken Blade” Çelik’in Schalke 04 forması ile MAD karşısına çıktığı maçı da İrfan ”Armut” Tükek kazanmıştı. LEC’nin en iyi dört üst koridorundan ikisi olan Armut ve Broken Blade’i bu sezon çok daha sıkı rakipler bekliyor. Süper haftanın tamamlanmasının ardından oluşan puan durumu şu şekilde:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor