Connect with us

Espor

Fortnite bu sefer profesyoneller ile ünlüleri aynı etkinlikte buluşturuyor

Fortnite, E3’e ismini yazdırmak istiyor!

Fortnite bu sefer profesyoneller ile ünlüleri aynı etkinlikte buluşturuyor

Geçtiğimiz günlerde Fortnite’ın espor etkinliklerine 100 milyon dolar sağlayacağını açıklayan Epic Games, bu sefer Ünlü Twitch yayıncıları ile ünlü isimleri E3 2018 oyun fuarında bir araya getirecek bir turnuvayı duyurdu. Üstelik bu turnuvanın 100 milyon dolarlık bütçenin içinden alınmayacak!

Fortnite Pro AM 2018 ismi verilen bu etkinlik 12 Haziran – 14 Haziran 2018 tarihleri arasında E3 2018’de gerçekleştirilecek. 50 profesyonel ve 50 ünlü kişi ikişerli takımlar halinde büyük ödül olan 3 milyon doları kazanıp, istedikleri bir hayır kurumuna bağışlayacak.

Bu Fortnite etkinliğinde Ninja ve Marshmello  gibi birçok ünlü isim oalcak

Bu etkinlikte yer alacak 5 takım yani 10 kişi duyuruldu. Bu kişiler arasında yayıncı Ninja, Müzik yapımcısı Marshmello, Basketbol oyuncusu Paul George, TSM’in oyuncularından Myth, yer veremediğimiz ve açıklanmayan çok fazla ünlü ve profesyonel bulunuyor.

Etkinliğin dikkat çeken en önemli noktalarından ilki, kazanılan ödülün hayır kurumlarına bağışlanacak olması. Bir diğeri ise büyük ödülün, geçtiğimiz günlerde duyurulan bütçeden alınmayacak olması. Böylece gerçek rekabetçi ortam daha da heyecanlı hale geçecek.

Ayrıca bu haber ile birlikte, Fortnite Parti Royale isimli bir parti Los Angeles’te gerçekleştirilecek. Bu etkinliğe sadece fuarda standa uğrayan ve şehirde bulunan şanslı kişiler katılabilecek.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor