Connect with us

Espor

FunPlus Phoenix, Nuguri ile yollarını ayırdı!

2022 sezonu öncesinde Nuguri bir LCK takımının kendisi ile temasa geçtiği bildirildi.

Nuguri

LPL’in güçlü takkımlarından FunPlus Phoenix, bugün üst koridor ve 2020 Dünya şampiyonu Jang “Nuguri” Ha-gwon ile yollarını ayırdı.

2021 League of Legends rekabetçi sezonunun bitiminden sonra FPX için yapılan ilk değişiklik bu oldu. Duyuru, Doinb ve Nuguri’nin takımdan ayrılacakları hakkında söylentilerden sonra hayranlar için bir sürpriz olmadı. Rita tarafından Twitter’da tercüme edilen aynı söylentilere göre, Nuguri’nin bir LCK ekibiyle temasa geçtiği bildirildi.

Oyuncu bir LCK takımına imza atarsa, LPL’de bir yıl oynadıktan sonra beşinci sezonu için kendi ligine geri dönecek. Nuguri bu sezon harika bir performans sergiledi ancak takımının hayal kırıklığı yaratan sonuçlarını engelleyemedi. Başlangıçta başarılı olmasına rağmen, yılın sonuna doğru bazı tutarsız oyunları oldu.

Rita’nın tercüme edilmiş raporuna göre, FPX’in, sözleşmeleri gelecek yıl sona erecek olmasına rağmen, alt koridoru da dahil olmak üzere, sezon dışında kadrosunu elden geçireceği bildiriliyor. Her oyuncunun 2022’den önce başka bir takıma transfer olup olmayacağı hala belli değil.

Diğer kaynaklar Nuguri’nin T1 ile görüşmelere başladığını iddia ediyor , ancak oyuncu henüz gelecek sezon için planları hakkında bir şey söylemedi.

FPX, takımlarında beş eski Dünya şampiyonu ile 2021’de favori olarak LPL sahnesine çıktı. Ancak yüksek standartlarına rağmen hayal kırıklığı yaratan bir sezon geçirdiler ve tek bir şampiyonluk bile kazanamadılar. Her iki LPL mevsiminde de ikinci olarak bitirdiler ve hem Cloud9 hem de Rogue’a beklenmedik bir şekilde yenilip sezonlarını acı bir notla bitirdikten sonra 2021 Dünya Şampiyonası’nın grup aşamasında elendiler.

VALORANT Magepunk 2.0 silah kaplamalarına kavuştu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor