Connect with us

Espor

FUT Esports, VCT 2023 Masters Tokyo yolcusu!

Temsilcimiz FUT Esports Tokyo yolcusu!

FUT Esports, VCT 2023 Masters Tokyo yolcusu!

Temsilcimiz Emir “Alfajer” Beder ve takımı Fnatic, çıktıkları FUT Esports karşılaşmasını 2-1’lık bir skor ile kazanarak büyük Tokyo finallerine gitmeye hak kazandığını geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık. Bu mağlubiyetin ardından mücadelesine devam eden bir diğer temsilcimiz FUT, VCT 2023 Masters Tokyo’ya gitmek için gerekli olan bileti 25 Mayıs Perşembe gününün gece saatlerinde kazandı.

FUT Esports, 24 Mayıs günü VALORANT Champions Tour 2023: EMEA League Playoff’larında üst grup yarı finallerinde Fnatic karşısında 2-1 mağlup olmasının ardından yoluna alt grup çeyrek finalinde Team Vitality ile 25 Mayıs Perşembe günü akşamı karşılaştı.

Temsilcimiz FUT Esports, VCT 2023 Masters Tokyo’da!

Üç maçlık bir seri üzerinden oynanan karşılaşmanın Split haritasında oynanan ilk maçında temsilcimiz FUT, ikinci maçında ise Team Vitality 13-9’luk skorlar ile galibiyete ulaşarak seride durumu 1-1’e getirdi. Serinin son ve karar karşılaşmasında ise temsilcimiz rakibine fazla fırsat vermeyerek 13-6’lık bir skor ile karşılaşmayı 2-1 kazanan taraf oldu.

Aldığı galibiyet sonrası alt grup yarı finallerinde Natus Vincere ile karşılaşmaya hak kazanan temsilcimiz FUT Esports, VCT 2023 Masters Tokyo’ya katılma hakkını kazanmayı garantiledi. 26, 27 ve 28 Mayıs tarihlerinde oynanacak karşılaşmalar sonucunda VALORANT Champions Tour 2023: EMEA League sıralaması belli olacak.

Gais: “Vitality’den bir tık üstün takımız”

Tokyo’da gerçekleştirilecek büyük etkinliğe bilet kazanmalarının ardından FUT Esports VALORANT takımı koçu Eray “Gais” Sarıkaya, takımın sosyal medya hesapları üzerinden seriyi değerlendirdi.

Yayınlanan videoda Gais, “Güzel bir seriydi. 2-1 kazandığımız için mutluyuz. Belki Haven’da erken girseydik oyuna 2-0 da bitebilirdi. Bence Vitality’den bir tık üstün takımız. En azından bunu iki sefer gösterdik. finallerinden sonra kadro değişse de mental olarak her zaman üstün başlıyoruz Vitality’ye.” dedi ve kendilerini destekleyenlere teşekkür ederek tamamladı.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT iade politikası nedir? VALORANT iade etme işlemi nasıl yapılır?

VALORANT Rank sıralaması nedir? Anlatıyoruz!

VALORANT 0.1 KB indirme sorunu nasıl çözülür? VALORANT 0.1 KB hatası çözümü

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor