Connect with us

Espor

Futbolist’in Gaming House’u FUTHOUSE açıldı

Futbolist’in Gaming House’u Futhouse, resmi olarak açıldı.

Futbolist'in Gaming House'u FUTHOUSE açıldı

Son dönemde adından sık sık söz ettiren Futbolist, Türkiye’deki espor ve oyun dünyası için oldukça çok önemli bir adım attı. Red Bull’un da desteklediği ve bünyesinde 10 profesyonel takım bulundurduğu bilinen Futbolist, yapılan resmi basın açıklamasında belirtilene göre Avrupa’nın en büyük gaming tesisi olan FUTHOUSE’u hayata geçirdi.

Beş katlı bir villada Asya ve Amerika’daki gaming house’lar örnek alınarak sıfırdan dizayn edildiği açıklanan FUTHOUSE, toplamda 1230 metrekarelik alanıyla Avrupa’nın en büyük gaming house’u oldu. İçinde yedi ayrı yatak odası ve bir ortak alanda toplamda 23 kişinin konaklayabileceği imkanlara sahip olan tesiste, beş farklı takım aynı anda kamp yapabiliyorken, rakip takımlar da turnuva süreçlerinde burada konaklayabilecek.

Esporun ve esporcuların gelişimi için tasarlanan FUTHOUSE’da espor odalarının yanı sıra ayrı bir koç/analiz odası bulunurken, espor odasından analiz odasına bağlı olan sistem sayesinde koçlar maçları anlık olarak takip edebileceği belirtildi.

FUTHOUSE’un bir katı kupalara ayrıldı

Antrenmanların ve şampiyonalara hazırlıkların yanında eğlence ve sosyal aktivitelere de önem verilen FUTHOUSE, herkesin faydalanabileceği eğlence alanlarına ve bir performans katına da sahip. Eğlence alanlarında arcade makineleri, F1 simülatörü, tilt/pinball, langırt, basketbol, oyun konsolu alanı ve bir kütüphane de esporcular için yapıldı.

Tesisin bir katı Futbolist tarafından 22 farklı şehirde düzenlenen turnuvalardan kazanılan kupaların sergilendiği bir müzeye dönüştürülürken, makyaj ve reji odaları da bulunan podcast stüdyosu, talkshow alanı, canlı turnuva sunum stüdyosu ve yayın odaları da Futbolist ekibinin hizmetine sunuldu. Ayrıca esporcular tesise gelen fizyoterapist ve beslenme uzmanından da destek alacak. İçinde üç profesyonel yayın odası ve dokuz yayın altyapısı mevcut oda bulunan FUTHOUSE’da yayıncılar, aynı anda birbirinden farklı odalarda 12 yayın açılabilecek.


İlginizi Çekebilir:

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi çeyrek final heyecanı başlıyor

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor