Connect with us

Espor

LCK 2022 Bahar Mevsimi’nin ilk finalisti T1!

Faker’lı T1 LCK’de finale yükselen ilk takım oldu

LCK 2022 Bahar Mevsimi'nin ilk finalisti T1!

LCK 2022 Bahar Mevsimi’nde playoff heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Normal sezonu namağlup lider tamamlayan Faker’lı T1, yarı finalde Kwangdong Freecs’i 3-0 mağlup ederek LCK’de finale yükselen ilk takım oldu. Sezon boyunca gösterdiği dominant performansı playoff aşamasına da taşıyan T1 ekibi Teddy’li Kwangdong Freecs’i zorlanmadan mağlup etti.

League of Legends espor sahnesinin en başarılı takımı olan T1, geçtiğimiz sezon finalde DWG’ye mağlup olduktan sonra tekrardan finale yükseldi. 2021 Dünya Şampiyonası’nda gösterdiği performansla takdirleri toplayan T1 ekibi yarı finalde DWG’ye elenmiş ve bahar mevsimi hazırlıklarına başlamıştı. Canna ile yollarını ayıran T1, üst koridorda yerine çaylak oyuncu Zeus’a şans verdi ve Faker’ın etrafında kurulan genç kadro LCK tarihinde ilk kez normal sezonu namağlup kapatmayı başardı. T1’nın finaldeki rakibi GEN ile DWG arasında oynanacak yarı final serisinin ardından belli olacak.

Çeyrek finalde DRX’i beş maçlık seride mağlup etmeyi başaran Kwangdong Freecs, yarı finalde T1’a karşı direnç gösteremedi. Sezon başlangıcındaki istikrarsız görünümleri dikkate alındığında başarılı bir sezonu geride bırakan Kwangdong Freecs, elit seviye orta koridor eksikliğini T1 karşısında hissetti. Ara sezonda takıma yapılacak birkaç ekleme ile KDF ekibi yaz mevsiminde daha rekabetçi olabilir.

LCK 2022 Bahar Mevsimi playoff sonuçları

Çeyrek final

  • Damwon KIA  3 — 0  Fredit BRION
  • DRX  2 — 3  Kwangdong Freecs

Yarı final

  • Kwangdong Freecs  0 — 3  T1
  • Damwon KIA vs GEN — 27 Mart

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor