Connect with us

Espor

Futbolist’in sahibinden tepki!

Futbolist’in sahibi Cesur Sünnetçioğlu, espor etkinliklerinin iptaline tepkili

futbolist

Futbolist espor takımının sahibi Cesur Sünnetçioğlu, espor karşılaşmalarının ertelenmesine Twitter üzerinden paylaştığı gönderiyle tepki gösterdi.

Futbolist’in sahibi Cesur Sünnetçioğlu, espor organizasyonlarının çok az bir süre kala iptal edilmesinin oyunculara haksızlık olduğunu belirtti.

“Geleneksel sporun koronavirüs salgınından dolayı askıya alınmasına lafım yok fakat esporda neden olduğunu anlamıyorum. Bu çocuklar işleri için zamanını, enerjisini, parasını harcıyor ve her şeyi iptal etmek doğru bir çözüm değil. Boşuna espor denmiyor buna.

Offline etkinliklerin askıya alınmasını tamamıyla destekliyorum fakat FIFA’da eWorld Cup ve yerel ligler dışında toplamda dağıtılamayacak para 800.000 amerikan doları. Espordan ödül kazanmak isteyen oyuncular için adil değil bu.

EA Sports oyunculara vefakar davranmıyor ve bir etkinliği başlangıcınden 12 saat önce iptal etmek gerçekten de çok geç. Oyuncular ekiplerini kurmak için zaman ve para harcadı, bazıları elemelere katılabilmek için başka bölgelere uçtu. Eleme yok, para yok, vefa yok.”

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor