Connect with us

Espor

G2 Caps: “Çözüm bulamadığımız bazı sorunlarımız vardı.”

Genç yıldız, G2’nin hayal kırıklığı yaratan 2021 performansı hakkında konuştu.

G2

G2 Esports’un ve League of Legends destekçileri için geçtiğimiz yıl büyük bir hayal kırıklığıydı. İki yıl boyunca bölgesini domine ettikten sonra, sekiz kez LEC şampiyonu olan takım ligde bir etki yaratamadı. 2021 İlkbahar ve Yaz mevsimi finallerini kaçırdı ve hatta dünya şampiyonasına katılmayı bile başaramadı.

En son yayınında, takımın süper star orta koridor oyuncusu Caps, G2’nin şu anki durumundan, bu noktaya nasıl geldiklerinden ve hatta bu sezon dışında alınabilecek zor kararlardan bahsetti.

Caps, “Hepimiz profesyonel oyuncularız, kendimiz ve ekiplerimiz için en iyi sonuçları almak istiyoruz. Bu nedenle bazen zor kararlar vermek zorunda kalıyoruz” dedi. “Bu yıl sahip olduğumuz takımda takım arkadaşlarım zayıf değildi bende zayıf değildim. Hepimiz süper güçlüydük, ancak konu oyun oynamaya geldiğinde anlaşamadığımız bazı şeyler vardı ve bu yıldan önce bile devam eden ve çözümünü hiçbir zaman tam olarak bulamadığımız bazı sorunlarımız vardı.”

Bu yıl, G2, franchise’ın yüzü olan Perkz’i bırakarak ve eski Fnatic alt koridoru Rekkles’i alarak büyük bir kadro değişikliği yaptı. Bu kadar iyi oyuncuların olduğu bir takım için beklentiler çok yüksekti. Ancak geçen yıllar kadar güçlü görünmüyorlardı. Sezonu 12-6’lık bir skor ile ikinci sırada tamamlayan takım, playofflarda hem MAD Lions hem de Fnatic’e kaybetti.

Artık 2019’dan başlayarak üst üste dört LEC kupasına giden yolda rekabeti yok eden G2 değillerdi. Bu sezon ligin geri kalan takımlarında yeni yıldızlar yükselmek için gelirken. Avrupa’nın kralları için göz kamaştırıcı bir düşüş oldu.

Fnatic’e karşı alınan yenilgiden sonra, G2’nun CEO’su Ocelote , sosyal medya üzerinden olası değişiklikleri ima etti ve “Geri dönüp yeniden inşa etme zamanımın geldiğine nispeten eminim” dedi. Spekülasyonlar, Lig tarihinin en başarılı takımlarından birinin etrafında uçuşmaya başladı.

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası 2021 Yaz Sezonu eşleşmeleri belli oldu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor