Connect with us

Espor

G2 Esports, Fnatic’i darmadağın ederek LEC finallerini kazanıyor.

Avrupa’nın kralı G2, 2023 sezonunu bir kez daha şampiyonlukla noktalıyor.

G2

G2 Esports, bugünkü LEC Sezon Finalleri’nde uzun süredir rakipleri Fnatic’i yenerek 12. LEC şampiyonluğunu kazandı. Seri, G2’nin  3-1’lik galibiyetiyle sonuçlandı ve böylece EMEA’dan Dünya Şampiyonası’na bir numaralı seribaşı olarak girmeye hak kazandılar. LEC’nin genelinde bir numaralı takım olarak turnuvaya girecekleri beşinci kez.

G2’nin 3-1’lik galibiyeti dikkat çekici şekilde tek taraflıydı, hatta serinin ortasında yaşanan mağlubiyete rağmen. G2’nin bu seri içindeki ortalama galibiyet süresi ürkütücü derecede hızlı bir şekilde 24 dakikaydı ve üç galibiyetleri boyunca toplamda 77 öldürme elde ettiler. Üç galibiyetlerinin her birinde dakikada bir öldürme barajını aştılar.

G2 için, BrokenBlade ve Yike’ın üst koridor kombinasyonu üç oyunun hepsinde haritayı tamamen ellerinde bulundurdu ve bu ikili, serinin tamamında ön hat olarak durdurulamaz bir güç olarak hizmet etti.

Bugünkü tüm oyunlarda, bu ikili G2 için takım savaşlarında tehdit oluşturdu, ancak K’sante’i Rell ile birleştirdikleri oyunlar olan birinci, üçüncü ve dördüncü oyunlarda, sürekli olarak mücadeleye devam ederek Fnatic’e karşı büyük tahribat yapabildiler. En etkileyici olarak, Yike 6/8/59’lık bir skor elde etti ve seri genelinde 8.1 KDA ve %73.8 skor katkısı elde etti.

Bu şampiyonlukla birlikte G2, 2023 Dünya Şampiyonası’na LEC’den birinci seribaşı olarak girecek. Turnuvanın play-in aşamasından geçmelerine gerek olmayacak, çünkü doğrudan yeni oluşturulan “Swiss Aşaması” na yükselecekler. Ancak, önceki sezonların aksine, bölgenizden birinci seribaşı olarak çıkmak, Dünya Şampiyonası ana etkinliğinde diğer büyük bölge şampiyonlarıyla eşleşmemenizi garanti etmiyor. Swiss Aşaması, eşit derecelere sahip takımları birbirine karşı getirecek, bu da ilk tur eşleşmelerinin tamamen rastgele çekileceği anlamına geliyor.

MAD Lions (üçüncü sıra) ve Fnatic (ikinci sıra) ayrıca Dünya Şampiyonası Swiss Aşaması’nda yer alacaklar. Turnuvanın başlangıç aşamasında yer alacak tek LEC takımı, dördüncü sıradaki Team BDS olacak ve 9 Ekim’de Golden Guardians ile Dünya Şampiyonası Elemeleri’nde karşı karşıya gelecekler. Burada kazanan Dünya Şampiyonası play-in aşamasının sonuncu yerine yerleştirilecek ve bu aşama ertesi gün, 10 Ekim’de başlayacak.


PUBG Mobile 2.8 Yama Notları yayımlandı

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor