Connect with us

Espor

G2 ile yollarını ayıran Mikyx’in yeni takımı Excel oldu

Transferin ardından Excel’in destek oyuncu Advienne tepki gösterdi

G2 ile yollarını ayıran Mikyx'in yeni takımı Excel oldu

2018 yılının Kasım ayından bu yana LEC’nin önde gelen takımlarından G2 Esports forması giyen Mikyx, süpriz bir şekilde Excel ekibine transfer oldu. Sezon başında Flakked ve Targamas ikilisiyle yeniden yapılanmaya giden G2, Rekkles ve Mikyx için gelen teklifleri değerlendirme kararı almıştı. Transfer sezonunda herhangi bir takımla sözleşme imzalamayan tecrübeli destek oyuncusu, 2022 Bahar Mevsimi‘nde üçüncü haftaya girilirken Excel ekibine dahil oldu.

LEC’de yeni sezona 2G3M ile başlayan Excel, son yıllarda orta sıra takımlarından biri olarak dikkat çekiyor. Son olarak SK Gaming’i mağlup eden Excel, Mikyx’i transfer etmek için ciddi bir bonservis bedeli ödemiş olmalı. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında inaktif duruma geçen 23 yaşındaki oyuncunun G2 ile olan sözleşmesi 2022 yılının sonunda bitiyordu.

https://twitter.com/EXCEL/status/1485948760370855945

G2 bünyesinde dört LEC şampiyonluğu bulunan Mikyx, 2019 yılında MSI turnuvasını kazanmayı başarmış, aynı yıl Dünya Şampiyonası’nda finale yükselmişti. Bir süredir Batı’nın en iyi destek oyuncusu olarak görülen Mikyx, 2021 yılında G2’nun çöküş yaşadığı dönemde takımının ayakta kalan üyelerinden biri olmuştu. Son MSI ve Dünya Şampiyonası’na katılamayan Mikyx, 2022 Bahar Mevsimi’nde öncelikli olarak Excel’i mevsim finallerine taşımaya çalışacak.

Excel’in destek oyuncusu Advienne tepki gösterdi!

Mikyx transferinin ardından takımın aktif olarak destek rolünü üstlenen Henk ”Advienne” Reijenga, Excel yönetimine sitemde bulundu. Kendisine daha önce haber verilmeden transfer hamlesi yapan Excel ekibine tepki gösteren Advienne, ligde yalnızca iki hafta oynadıktan sonra yedeğe çekilmek zorunda kaldı. 24 yaşındaki oyuncu sosyal medya hesabı üzerinden uzun bir açıklama paylaştı.

” Pazar günü Excel yönetimi tarafından Bahar Mevsimi’nde sadece 2 hafta oynadıktan sonra LEC’nin önümüzdeki haftası ve  geri kalanı için yerimi Mikyx’in alacağı söylendi. Bu karar takım arkadaşlarımdan herhangi biriyle açık diyalog kurulmadan ve önceden bana herhangi bir açıklama yapılmadan yalnızca yönetim tarafından alındı. Aynı şekilde bu karar, bana söylendiği gibi, performans, kişilik, motivasyon veya oyun içi – dışı sebeplere dayalı olarak verilmedi. Tamamen ticari bir karardır.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor