Connect with us

Espor

G2 Mikyx:”LCK alt koridorları LPL ve LEC’nin bir adım gerisinde.”

”Avrupa ile Çin arasında çok fark görmüyorum.”

G2 Mikyx

LEC 2021 Yaz Mevisimi’ne beklentilerin altında başlayan fakat son haftalarda toparlanmayı başaran G2’nun destek oyuncusu Mikyx, takımın gidişatı ve Rekless ile olan uyumu hakkında düşüncelerini dile getirdi. InvenGlobal’e verdiği röportaj sırasında ayrıca LPL ve LCK alt koridorlarının son durumlarıyla alakalı analizde bulundu.

Rekkles ile son zamanlarda daha uyumlu bir alt koridor gibi gözüktünüz. Onunla oynamaya başladığından beri yaptığın bazı özel ayarlamalar var mı?

Önceden yalnızca koridorlar başlamadan önce konuşurduk fakat artık hem koridor başlamadan hem de koridor aşamasında sık sık konuşuyoruz. İlk haftaların aksine minyon dalgaları hakkında da konuşuyoruz. Geri dönüş zamanlamaları, roam zamanlamaları ve 2v2 savaşlar üzerinde daha fazla fikir belirtiyoruz.

LPL’in alt koridorlarının ne kadar agresif olduğunu ve bunu orta-geç oyuna kadar taşıdıklarını gördüğünde, G2’nun buna hazır olduğunu düşünüyor musun? Bununla nasıl başa çıkmayı planlıyorsunuz?

Avrupa ve LPL alt koridorları arasında pek bir fark olduğunu hissetmedim. Bazen LPL ve LCK izlediğimde alt koridorlar almaması gereken üstünlüğü alıyor. Bence karşılarında oynayan alt koridorlar birçok şeyi yanlış yapıyor. LPL takımlarının veya oyuncularının çok daha agresif oynadığını düşünmüyorum.

Fnatic ve Mad Lions alt koridorları LPL tarzını benimsemiş görünüyor. Sence bu tarz, diğer takımların doğası gereği daha mı iyi?

Ben öyle düşünmüyorum. Bence orta koridor etrafında oynamak en iyisi çünkü haritanın merkezinde ve üst koridor ile alt koridora etki edebiliyorsunuz. Fnatic’in agresif alt koridoruyla birlikte LPL’e en yakın oyunu oynadığını düşünüyorum. Mümkün olduğunca savaş kovalıyorlar. Bunun en iyi yaklaşım olduğu konusunda emin değilim.

Yani LPL oyun tarzının en iyi yaklaşım olduğu düşünmüyorsun. Sence bu onların Dünya Şampiyonası’nda canını yakar mı?

Evet sıkıntı çıkarabileceğini düşünüyorum. Çünkü Dünya Şampiyona’sına gelindiğinde kimse alt koridor etrafında oynamak istemez.

MSI sonrası LCK gözlemlerini dikkate alırsak, Koreli alt koridorların LEC’dekilerden daha iyi olduğunu düşünüyor musun?

LCK alt koridorlarının LEC ve LPL alt koridorlarından daha kötü olduğunu düşünüyorum. Oradaki kimseden çok etkilenmedim açıkçası. Bence bazı LPL alt koridorları gerçekten çok iyi. Avrupa’da da bazı iyi alt koridor ikilileri var. LCK’in bir adım geride olduğunu düşünüyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor