Connect with us

LoL

G2 Esports oyuncusu Perkz önümüzdeki sezon Kuzey Amerika LCS’te oynayabilir!

G2 Esports oyuncusu @G2Perkz’ün bir sonraki durağı Kuzey Amerika olabilir!

g2 perkz

Önümüzdeki günlerde 2020 League of Legends ara sezonunun en büyük haberlerinden birini duyabiliriz. Jacob Wolf‘un yaptığı habere göre Avrupa’nın en iyi oyuncularından Perkz önümüzdeki sezon Kuzey Amerika LCS yolcusu olacak!

Söylentilere göre G2 Esports, yıldız oyuncu Perkz’ü göndermek için birçok farklı takımla görüşüyor. Görüşülen takımların arasında Perkz’ün favorisi ise Cloud9. Ayrıca Jacob Wolf’un haberine göre G2, oyuncu için 2.5 milyon dolarlık bir bonservis bedeli istiyor. Eğer G2 ve C9 şartlarda anlaşabilirse Perkz tekrardan eski takım arkadaşı Zven ile buluşacak. Bu ikili 2016-2017 sezonunda Avrupa ligini kazanmayı başarmıştı!

Genç yeteneğe teklif götüren daha birçok takım bulunuyor. Bunlar TSM, 100 Thieves, Evil Geniuses, Team Vitality ve Misfits Gaming. Oyuncunun bu takımlarla adı anılmasının sebepleri arasında da oyuncunun geçtiğimiz haftalarda orta koridora tekrar dönmek istediğini belirtmesi. Hatırlayacağınız üzere Caps, G2 ile anlaştığında yıldız oyuncu alt koridor geçmişti. Bu şekilde 1 yıl oynadıktan sonra tekrardan rol değişmişler ve kadroyu bu haliyle de çalıştırmayı başarmışlardı. Fakat hem Caps hem de Perkz’ün orta koridorda daha iyi olduğunu düşünmesi takımın iki oyuncu arasında kalmasına yol açmıştı.

Jacob Wolf’un haberine göre eğer bu transfer gerçekleşirse sözleşme bedeli olarak da bir rekor kırılacak. Bu 2.5 milyonluk bonservis bedeline şimdiye kadar en çok yaklaşan ücret ise yine C9 tarafından destek oyuncusu Vulcan‘a ödenmişti. Bahsedilen ücret ise 1.5 milyon dolardı!

G2 Esports’un Perkz ile başardıklarının ise listesi gayet dolgun. Beş senelik bir macerada efsane oyuncu takıma sayısız şampiyonluklar kazandırmayı başardı. 2019 MSI turnuvasının da kazanılmasında çok büyük payı olan oyuncu takımı ile birlikte dünya şampiyonalarında da büyük başarılara imza attı. Şampiyonluk yaşayamamış olsalar da akıllarda Avrupa’nın en iyi kadrosunun bir parçası olarak kalacaktır.

Sabotaj Steam’de yayınlanacak!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL