Connect with us

Espor

Galakticos Beşiktaş’a Karşı Ligde Kalmayı Başardı

Riot Games

Bir tarafta Şampiyonluk Ligi’nde kalma mücadelesi veren Galakticos ve bir tarafta tekrar Şampiyonluk Ligi’ne çıkma çabası gösteren Beşiktaş takımları dünkü eleme maçında karşı karşıya geldi.

Mutlak favorisi olmayan seri, BO5 formatında oynanmasına rağmen ilk üç maçta mücadelenin galibi belli oldu. Gayet temiz ve net bir oyunla 3-0 seriden galip ayrılan evrenin yıldızları bir sonraki sezon tekrar Şampiyonluk Ligi’nde yer almaya hak kazandı. Seri boyunca Galakticos’un nişancısı Mean’ın gösterdiği performans ise izlemeye değerdi.

Seriye iyi başlayan Evrenin Yıldızları

İlk maç seri genelinde beklenildiği gibi iki takımın agresif oyunları ve baskınlarıyla başladı. Henüz dördüncü dakikada takımların karşılıklı baskınları takımlara birer skor kazandırdı. İlerleyen dakikalarda iki takım tercihini bolca takım savaşından yana kullansa da bunların genelinden Galakticos avantajlı ayrıldı. Mean’in Tristana performansı ilk maçın kilidini açan etken oldu. Takımın 22 skorunda 13 skor ve 7 asiste imza atan oyuncu vadiyi Beşiktaş’a dar etti.

Durdurulamayan Tristana

İkinci maç iki takım için de genel olarak dengede geçti. LongB, Taliyah tercihiyle ilk on beş dakikada üç skor almayı başarsa da pek bir etki yaratamadı. Yirmi ikinci dakikada Galakticos’un baron güçlendirmesi almasıyla savunmaya geçen Beşiktaş, oyunu yeteri kadar geç aşamaya taşıyamadı. Mean’in Tristana seçimi ve agresif oyunu maçı yine Galakticos’a getirdi. Mean, 9/1/6’lık performansıyla ikinci maçın da adamı olmayı başardı.

Galakticos Şampiyonluk Ligi’ndeki serüvenine devam ediyor

Önceki oyunlardaki Tristana etkenini bu sefer kendi adına kullanmak isteyen Beşiktaş, tercih ekranında direkt olarak Tristina’yı kilitledi.  Fakat Beşiktaş, oyunu Galakticos kadar Tristana üzerine kuramadı ve bu maçtan da mağlup ayrıldı. Serinin önceki iki maçına nazaran daha sakin ve dikkatli oynamayı tercih eden takımlar, serinin kilit maçında ellerinden geleni yaptılar. 37 dakika süren maçta global görevleri  ve doğru savaşları gerçekleştiren evrenin yıldızları 3-0’lık temiz oyunla kazanan taraf oldu. Böylelikle takım, bir mevsim daha Şampiyonluk Ligi’nde yer almayı garantiledi.

Mevsim başında planlarımız birinciliğe oynamaktı!

Maç sonunda serinin adamı seçilen Mean, Riot Games’e verdiği röportajda:

Aslında split başında planlarımız çok farklıydı. Kurduğumuz kadroyla birinciliğe oynamak istiyorduk. Ama takım içinde sorunlar oldu, kötü gidişat oldu. Bunun önüne erkenden geçemedik, bu yüzden bu duruma geldik. Takımı ligde tuttuğumuz için mutluyum, son maçımıza çıktık elimizden geleni yaptık. Gerçek Galakticos’u gösterdiğimizi düşünüyorum, potansiyelimizi ortaya koyduk.

ifadelerine yer verdi.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor