Connect with us

Espor

Galatasaray Espor şubesi 2021 yılında 6.2 milyon lira kâr etti

Galatasaray Espor şubesi geçtiğimiz yılı kâr ederek kapattı.

Galatasaray Espor takım ürünleri GSStore üzerinden satışta!

2021 yılının mart ayında Papara SuperMassive Blaze(Eski Blaze Esports) kurucu ortaklarından Bora Koçyiğit’in yaptığı paylaşımlar ile Galatasaray’ın 2021 yılında amatör şubelerden sadece espor branşından kar etmeyi ön gördüğünü sizlere aktarmıştık. Aras Basmacıgil tarafından yapılan son paylaşımlara göre beklenilen şekilde gerçekleşti ve Galatasaray Espor şubesi 2021 yılında kâr etti.

Galatasaray Spor Kulübü üyesi Aras Basmacıgil, 6 Mart Pazar günü Twitter hesabı üzerinden Galatasaray amatör şubelerinin gelir ve giderlerini paylaştı. Basmacıgil’in paylaştığı verilere göre Galatasaray Espor 2021 yılında 10.278.323 lira gelir elde ederken, toplamda 3.983.713 lira giderde bulunarak spor kulübüne toplamda 6.294.610 lira kâr getirdi.

Galatasaray Espor en büyük gelire sahip üçüncü şube

Paylaşılan listede Galatasaray Spor Kulübü bünyesindeki diğer amatör şubelerin verileri de yer aldı. Elektronik spor şubesi yaklaşık 10 milyon liralık geliri ile en fazla gelir elde eden üçüncü şube olurken, ilk sırada 25 milyon lira ile erkek basketbol ve ikinci sırada ise 14 milyon lira ile kadın basketbol şubesi yer aldı.

Gider tarafında ise geçtiğimiz yıl 3.983.713 liralık gidere sahip olan Galatasaray Espor şubesi 2022 yılında 8 milyon liralık bir bütçeye sahip olacak. Diğer amatör branşların bütçesine bakıldığında ise en fazla bütçeye sahip beşinci branş olmuş durumda.


İlginizi Çekebilir:

Eternal Fire – Sangal Esports karşılaşmasında gülen taraf Eternal Fire oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor