Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Eternal Fire – Sangal Esports karşılaşmasında gülen taraf Eternal Fire oldu

Eternal Fire – Sangal Esports derbisinde kazanan taraf Eternal Fire ekibi oldu.

Eternal Fire - Sangal Esports karşılaşmasında gülen taraf Eternal Fire oldu
Görsel: eternalfire.gg

Türkiye’de faaliyet sayılı Counter Strike: Global Offensive takımları arasında en gözdelerinden olan Eternal Fire ile Sangal Esports, 7 Mart Pazartesi gününün ilk saatlerinde PGL Major Antwerp 2022 Avrupa RMR Açık Elemeler 4 etkinliği kapsamında karşı karşıya geldiler.

Takımların PGL Major Antwerp 2022 etkinliğine giden yolda geçmeleri gereken başlangıç noktalarından biri olan açık elemelerin dördüncüsünde iki takım da yarı finallere kadar yükseldi. Sangal Esports yarı finallerde Almanya merkezli Team GamerLegion ile karşılaşırken, Eternal Fire’ın rakibi Fnatic ekibi oldu.

Tek maçlık seriler üzerinden oynanan karşılaşmaların ilki Eternal Fire ile Fnatic arasında 6 Mart Pazar günü saat 23:10’da başladı. HTLV.org’un dünyanın en iyi CS:GO takımları listesinde 16.sırada yer alan Fnatic ile karşılaşan temsilcimiz rakibi karşısında sadece 3 tur kazanarak 16-3’lük bir skor ile mağlup oldu.

Bir diğer temsilcimiz Sangal Esports ise saat 23:50’de Almanya merkezli Team GamerLegion ile karşılaştı. Overpass haritasında oynanan karşılaşmanın ilk yarısı oldukça rekabetçi bir şekilde geçerken, ikinci yarıda temsilcimiz sadece 1 tur kazanarak 16-8’lik bir skor ile mağlup oldu.

PGL Major Antwerp 2022 Avrupa elemelerinde Eternal Fire – Sangal Esports derbisi

Türkiye’den çıkan iki CS:GO takımı yarı finallerde mağlup olması nedeniyle üçüncülük sırası karar karşılaşmasında karşı karşıya gelme fırsatı yakaladı. İki takımın da yasaklamalarının ardından Vertigo haritası seçilmiş oldu.

İlgi gören karşılaşmada geçtiğimiz günlerde kolundaki kırık nedeniyle ameliyat olan Yasin ”xfl0ud” Koç da forma giydi. İlk yarıyı 9-6’lık bir skor ile önde bitiren Eternal Fire ekibi ikinci yarıda rakibi Sangal Esports’a sadece 3 tur kaybederek 16-9’luk bir skor ile galibiyete ulaşan taraf oldu.

Karşılaşmayı kazanan taraf olan EF ekibi açık elemelerin dördüncü ayağında üçüncü sırada kendine yer bulurken, kaybeden Sangal Espors dördüncü sırada yer aldı.

İlk beş takım arasında yer aldıkları için çevrimdışı olarak Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenecek olan PGL Major Antwerp 2022: European RMR etkinliğinde mücadele etme hakkı kazanan temsilcilerimiz, ana etkinliğe katılma bileti için mücadele edecekler.

“TR Esporu için büyük bir iş oldu”

Derbi denilebilecek karşılaşmanın sona ermesinin ardından her iki takımdan da açıklamalar geldi. Galip taraf Eternal Fire’ın Kurucusu ve CEO’su Furkan Güven Twitter hesabından yaptığı açıklamada rakibini tebrik ederken, “Orada beraber mücadele etmek, 2 tane TR şirketinin orada bulunması her şeyden önemli , Gerçekten TR Esporu için büyük bir iş oldu. Çok mutluyum. Başarılar” sözlerini dile getirdi.

Etkinliği dördüncü sırada tamamlayan Sangal Esports’un Kurucusu Emre Ergül ise Güven’in Tweet’ine “Ben de çok mutluyum. 1012 takımdan 2 takımımızın da RMR etkinliğine gidecek olması çok önemli. Elinize sağlık devamı orada gelecek” sözleri ile cevap verirken, takımının Tweet’ine cevap vererek karşılaşma hakkındaki düşüncelerini şu sözler ile paylaştı:

“Son 2 maç bizimkiler artık ölmüştü hissettim rakiplere karşı varlık gösteremedik. Ama bugün çok mutluyuz, kadromuzla iki ayda minör yaptık. Sırada Advanced, Pinnacke ve BLAST Closed var. Let’s goooo!”


İlginizi Çekebilir:

MAJ3R espor dünyasındaki Rusya yaptırımları hakkında konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive