Connect with us

Espor

MAJ3R espor dünyasındaki Rusya yaptırımları hakkında konuştu

Engin “MAJ3R” Küpeli Rusya yaptırımları hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

MAJ3R espor dünyasındaki Rusya yaptırımları hakkında konuştu

Geçtiğimiz haftalarda Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile Rusya merkezli şirketlere başlayan yaptırım rüzgarı espor dünyasını da etkilemiş, BLAST Premier, ESL ve Electronic Arts gibi şirketlerin Rusya merkezli espor takımlarına yaptırım uyguladığını sizlere aktarmıştık. Bu yaptırımlar hakkındaki düşüncesi ile eski profesyonel CS:GO, yeni VALORANT oyuncusu Engin “MAJ3R” Küpeli gündeme geliyor.

Twitter hesabı üzerinden 3 Mart Perşembe gününün sabah saatlerinde düşüncelerini paylaşan Küpeli, Twitter üzerinden daha önce siyaset hakkında konuşmadığını dile getirirken, “Esporlarda Rus organizasyonlarını turnuvalardan yasaklamalarını ve sadece video oyunları oynamak isteyen hayalleri olan genç oyuncuları neden yok etmelerini tamamen saçma buluyorum.” dedi.

Yaptırımlardan etkilenen oyuncuların Putin’in yaptıkları ile alakası olmadığını söyleyen MAJ3R, herkesin onların yerinde olabileceği ihtimalini dile getirdi ve şöyle devam etti: “Başkanım aptalca şeyler yapıyorsa bunun için [onlar] neden cezalandırılsın, anlıyorum ki tüm endüstri Putin yüzünden Rusya halkına baskı yapıyor ama bu insanlar açık bir demokraside yaşamıyorlar, hükümetlerinin tutsağı.”


İlginizi Çekebilir:

BLAST Premier Rus CS:GO takımları hakkında yeni bir karar aldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor