Connect with us

Espor

Faker 2500 LCK Kill sayısına ulaştı!

T1 takımı ile Gen.G karşısında 2-0 galibyet alan Faker bu sırada 2500 LCK kill sayısına da ulaştı!

faker

League of Legends profesyonel arenasının en popüler isimlerinden Faker, her geçen gün kariyerinde önemli dönüm noktalarına ulaşıyor. Geçtiğimiz haftalarda 1000. karşılaşmasına çıkan Güney Koreli efsane oyuncu Faker -veya espor arenası dışındaki ismi ile Lee Sang-hyeok- bugün de yeni bir kilometre taşını devirdi. LCK yani League of Legends Champions Korea arenasında 2500 kill sayısını deviren Faker bu sayıya ulaşırken Gen.G karşısında takımına ezici bir galibiyet de kazandırdı.

Faker League of Legends hayranları tarafından çoğunlukla oyun tarihinin en iyi ismi olarak adlandırılan efsanevi bir oyuncu. Güney Koreli bu oyuncu 2013 yılında adımını attığı League of Legends arenasında her geçen gün yeni başarılara imza atıyor. Profesyonel arenaya katıldığı günden beri SKT T1 veya yeni adıyla T1 takımı ile birlikte olan Faker bu yıllar içerisinde daha önce kimsenin ulaşamadığı önemli başarılara da imza attı. LCK’da 2500 Kill sayısına ulaşan ilk oyuncu olması da bu başarılardan bir diğeri. Takıyla Gen.G karşısında 2-0’lık galibiyet alan Faker’ın bu maçtaki başarısı ligin resmi hesapları tarafından da paylaşıldı.

https://twitter.com/LCK/status/1499307144528957447

Efsane oyuncunun 1000. karşılaşması yazısında da bahsettiğimiz gibi Faker League of Legends kariyerine devam ettiği sürece bu tarz kilometre taşlarını devirmeye devam edecek gibi görünüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor