Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

BLAST Premier Rus CS:GO takımları hakkında yeni bir karar aldı

Rusya merkezli CS:GO takımları BLAST Premier etkinliklerinde yer alamayacak!

BLAST Premier Rus CS:GO takımları hakkında yeni bir karar aldı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle Avrupa Birliği ve dünyanın birçok ülkesi Rusya ve Ruya merkezli şirketlere yaptırım uygularken, bu yaptırımların bir benzeri espor dünyasında da BLAST Premier tarafında görüldü.

28 Şubat Pazartesi günü FIFA ve UEFA’nın Rusya Milli Takımı’nı ve Rus kulüplerini ikinci bir duyuruya kadar uluslararası müsabakalardan men etmesine benzer bir karar, Danimarka merkezli Counter Strike: Global Offensive turnuvaları organizatörü BLAST Premier tarafından alındı.

1 Mart Salı gününün öğle saatlerinde organizatörün resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama ile Ukrayna’daki çatışma nedeniyle yakın gelecekte düzenlenecek olan BLAST etkinliklerine Rusya merkezli hiçbir takımın davet edilmeyeceği duyuruldu.

Organizasyon şirketi açıklamasının devamında sadece Rusya’yı değil aynı zamanda CIS olarak kısaltılan Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesini de etkileyen bir karar aldı. CIS bölgesindeki elemelerin ertelendiği belirtilen açıklama şöyle devam etti:

“Bu karar için CIS bölgesindeki taraftarlar ve oyuncular için üzgünüz, ancak bu etkinliğin şu anda devam etmesini uygun görmüyoruz. Oyun ve espor, tüm ırklardan, ülkelerden ve inançlardan insanları birleştirir. Umuyoruz ki dünya sahnesindeki durum en kısa zamanda bunu yansıtır.”


İlginizi Çekebilir:

Ertelenen VCT 2022 EMEA Challengers karşılaşmaları hakkında yeni açıklama

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive