Connect with us

Espor

Galatasaray Espor VALORANT takımındaki hile olayında gerçek ortaya çıktı

Galatasaray Espor kadın VALORANT takımındaki hile iddialarında gerçek ortaya çıktı!

Galatasaray Espor VALORANT takımındaki hile olayında gerçek ortaya çıktı

7 Nisan 2023 Cuma günü Turgutlu Belediyesi Espor ile Galatasaray Espor arasında oynanan VCT Game Changers karşılaşmasında çıkan hileci iddiası espor gündemine bomba gibi düşmüştü. Olayda Galatasaray Espor VALORANT takımı oyuncusu Beril “Naksu” Özdemir, hile kullandığı iddiası ile banlanmıştı.

Olayın gerçekleştiği akşam Galatasaray tarafından yapılan açıklamada, olay hakkındaki gerekli bütün belgelerin turnuva yetkilileriyle paylaşıldığı, hakemlerin inceleme veya erteleme olmaksızın turnuvadan diskalifiye etme kararı aldıkları belirtilmişti.

Yaklaşık 1 haftalık sürecin ardından gerçek ortaya çıktı. Takım, Riot Games tarafından alınan son kararı taraftarları ve espor dünyası ile paylaştı.

Riot Games, Galatasaray Espor VALORANT oyuncusunun banını kaldırdı

13 Nisan Perşembe gününün akşam saatlerinde ise Galatasaray Espor takımının taraftarlarını sevindiren haber paylaşıldı. Yapılan açıklamada belirtilene göre, takım tarafından yapılan itiraz sonucu Riot Games tarafından yürütülen incelemeler sonucunda, kadın VALORANT oyuncusu Beril “Naksu” Özdemir’in hile kullanmadığı tespit edildi.

Bu inceleme ve hile kullanılmadığının tespiti ile oyuncunun banı kaldırılırken, Galatasaray Espor’un VCT Game Changers mücadelesine devam edip etmeyeceği ise henüz bilinmezliğini sürdürüyor.

Deniz Çınar: “Yere düşene tekme atmak için sıraya girenler bugün özür dileyecek mi?”

Naksu’nun yeniden espor arenasına döneceği haberi ile birlikte açıklamalar da gecikmedi. Galatasaray Espor’un Genel Menajeri Deniz Çınar, düşüncelerini şu sözler ile paylaştı:

“Yapılan itiraz sonucu oyuncunun hile olmadığı kanıtlandı ve oyuncuya hesabı geri verildi. O gün linç etmek, yere düşene tekme atmak için sıraya girenler bugün özür dileyecek mi? Neden size hep düşmanlık dostluktan daha cazip geliyor anlam veremiyorum. Ben zor zamanlarında birbirini koruyan kollayan, herkesin birbirine destek olmak için can attığı bir kültürle yetiştim. İnanın bana böyle olmak düşman olmaktan çok daha güzel. Lütfen her olayda büyük bir hevesle nefret tohumları ekmekten vazgeçin. Kendinize yazık ediyorsunuz.”

İddiaların odağındaki isim Beril “Naksu” Özdemir ise Twitter hesabından paylaştığı Tweet’te bu süreçte kötü günler geçirdiğini belirtip, “Beni iyi tutan yanımda duran kadına öncelikle teşekkür etmek istiyorum @ozgeozekenci Bana inanan herkese ve takım arkadaşlarıma da teşekkür etmek istiyorum. Ve bu süreçte sakinliğini koruyan takımıma teşekkürler.” dedi.

Takımın oyuncu kadrosunda yer alan Sude “xenia” Altaş ise turnuvadan elenmeleri hakkında “Hiçbir suçumuz yokken bizden bağımsız bir sorun yüzünden turnuvadan elendik özellikle oynadığımız bracketin bizim açımızdan zorluğu yokken yaşandı bu durum üstüne bir de bunlar yetmiyormuş gibi sizin dramanız her şeyi daha kötüye çekti bundan sonra da eskisi gibi olmayacağız” diye konuştu.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Crosshair renk kodları tam liste! VALORANT renk kodları nasıl bulunur?

VALORANT Ajanları tam liste! VALORANT kaç tane ajandan oluşuyor?

VALORANT Sistem Gereksinimleri 2023: VALORANT Kaç GB?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor