Connect with us

Espor

Galatasaray, Fenerbahçe ve Aurora Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne veda etti!

Üç takımın Şampiyonluk Ligi’ne veda etti bilgisi paylaşıldı.

Galatasaray, Fenerbahçe ve Aurora Türkiye Şampiyonluk Ligi'ne veda etti!

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin kaderi 18 Kasım Cuma günü yapılan resmi açıklama ile belli olmuş, yeniden yapılanan League of Legends EMEA 2023 sistemi kapsamında TCL’in artık bir ERL ligi olduğunu öğrenmiştik.

Takip eden 19 Kasım Cumartesi günü akşam saatlerinde ise Lolespor kanalları üzerinden yapılan açıklama ile ligin geleceğine dair daha fazla bilgi paylaşıldı. Yapılan açıklamaya göre Info Yatırım Aurora, Galatasaray Espor ve Fenerbahçe Espor resmi olarak Şampiyonluk Ligi 2023 Kış Mevsimi’nde mücadele etmeyecekler.

Fenerbahçe: “Çekilme kararı aldığımızı bildirmek isteriz”

Lolespor’un sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamanın ardından takımlardan da resmi açıklamalar gelmeye başladı. Fenerbahçe Espor’un resmi web sayfası üzerinden yapılan açıklamada Şampiyonluk Ligi’nde 12 sezon mücadele eden League of Legends takımının başarılarından bahsedilirken, takımın ligden çekilmesi konusunda şu ifadelere yer verildi:

“League of Legends tarafında Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin statü değişimi gündeme geldi ve bununla birlikte Türkiye Şampiyonluk Ligi şampiyonları MSI ve Worlds Dünya Şampiyonalarına katılamayacağı açıklandı. Bu nedenle 2017’den beri mücadele ettiğimiz ve kesintisiz yatırım yapmayı sürdürdüğümüz League of Legends Şampiyonluk Ligi’nden 2023 Kış Mevsimi itibarıyla çekilme kararı aldığımızı bildirmek isteriz. Çünkü; Fenerbahçe Espor olarak dünyanın en iyileriyle yarışma imkanı bulamayacağımız bir platformda olmamızın takımımıza, taraftarlarımıza ve büyük Fenerbahçe camiasına bir katkısı olamayacağına ve yakışmadığına inanıyoruz.

League of Legends dışındaki tüm oyunlarda mücadelemizin devam edeceğini bilmenizi isteriz. Tüm bu kulvarlarda hedefimizin şampiyonluk ve uluslararası arenada başarı olduğunun altını çizmek istiyoruz.”

Galatasaray: “Tüm oyuncu ve teknik ekibimize teşekkür ederiz”

Ligden çekildiğini duyuran bir diğer takım Galatasaray Espor ise Fenerbahçe Espor ile benzer bir açıklamaya imza attı.

Ayrılık hakkında “League of Legends’ta yapılan statü değişikliği sonucunda Türkiye Şampiyonluk Ligi şampiyonlarının MSI ve Worlds Dünya Şampiyonalarına katılamayacağı bildirildi. Bu değişikliğe binaen, yerel rakipleriyle birlikte üst seviyede rekabete katılmayacak olan Galatasaray LoL Takımımızı, League of Legends Şampiyonluk Ligi’nden çekme kararı aldığımızı üzülerek bildirmek isteriz.” sözlerinin kullanıldığı açıklamada League of Legends ekibi ve organizasyonun genel geleceği hakkında ise şu ifadeler kullanıldı:

“League of Legends takımımızın kurulduğu günden bu güne kadar emeği geçen tüm oyuncu ve teknik ekibimize teşekkür ederiz. Galatasaray Espor; FIFA, PUBG Mobile,  NBA2K, eFootball, VALORANT takımlarıyla beraber zirveye koşma hedeflerini tüm hızıyla sürdürecektir.”

Info Yatırım Aurora tarafında ise henüz herhangi bir açıklama gelmedi.

Sizler Info Yatırım Aurora, Galatasaray Espor ve Fenerbahçe Espor’un ligden çekilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

VALORANT’ın yeni haritası “Ohio” sızdırıldı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

1 Yorum

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor