Connect with us

Espor

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz‘in Espora ve Oyunlara Olan İlgisi

Ülkemizin en büyük spor kulüplerinden olan Galatasaray Spor Kulübü‘nün henüz yeni seçilmiş olan başkanı Mustafa Cengiz kendisinin oyunlara olan merakıyla oldukça hoş açıklamalarda bulundu. Galatasaray Dergisi‘ne verdiği röportajda kendisine sorulan soruya verdiği cevap ile Galatasaraylı espor sevenleri heyecanlandırdı.

Galatasaray Dergisi‘nin 174. sayısına konuk olan Mustafa Cengiz kendisine yöneltilen bilişim ile ilgili soruya şu şekilde cevap verdi:

“Stres anında bilgisayar oyunu oynarım. ‘Espor ile ilgilenin’ dediler yönetime geldiğimde. Ben önce bir gülümsedim. “World of Warcraft” oyununda 84 seviye ilerledim. Bir zaman sonra bıkıp bıraktım tabii… Şimdi ise “Elder Scrolls Online” oynuyorum. Fena da gitmiyorum. League of Legends ona pek girmedim. Bilgisayarı hep sevdim ama aslında biraz mecburiyet oldu benim için. Oğluma küçük yaşlarda bilgisayarı öğretmek istedim. Oğlum 1984 doğumlu, beş yaşına gelmişti. O zamanlar Commodore 64 vardı.”

Bunların yanı sıra bilgisayar ve internet geçmişinden de bahseden Cengiz, şu açıklamaları yaptı:

Tabii bir işe girince tamamen öğrenme isteğim vardır. Bu açıdan montajı yapabilecek kadar kendimi geliştirdim. Türkiye’nin ilk internet kullanıcılarından biriyim. İnternete DOS üzerinden bağlanırdık. Sohbet odaları vardı o zaman. Bill Gates ile aynı sohbet odasında olduğumu bilirim. Bir fotoğrafın iletilmesi 20 dakika kadar sürerdi. 28K modemlerin çok daha öncesini biliyorum, ardından ISDN bağlantı geldi derken bugün 1000 megabit fiber altyapı ile kullanıyoruz interneti. Türkiye’de internet ilk olarak başladığında omurgası çok zayıftı. Bu konuda son olarak Milli Eğitim’e naçizane bir tavsiyem var. Bence okullara tabletten ziyade klavyeli bilgisayarlar dağıtılmalı. Çünkü yazılım dili için klavyeli bilgisayarlar şart diye düşünüyorum.”

Galatasaray Espor Kulübü‘ne Ne Oldu?

Sahneye ilk çıktığı günden itibaren bir türlü istediğini ortaya koyamayan ve taraftarını da mutlu edemeyen Galatasaray Espor Kulübü Şampiyonluk Ligi‘nden düşmesinin ardından Yükselme Ligi‘nde de başarısız olunca espor sahnesine ara vermişti. Galatasaray Spor Kulübü bünyesinden 1905 GSYİAD derneğine devredilen Galatasaray Espor Kulübü ile ilgili takım kuracağı veya Şampiyonluk Ligi‘nden slot alacağı ile ilgili dedikodular çıksa da kulüp bu mevsimi boş geçti. Bir sonraki mevsim 1905 GSYİAD desteği ile birlikte sektöre eski günleri unutmak adına giriş yapması beklenen Galatasaray Espor Kulübü ile ilgili net bir bilgi yok.

Metnin kaynağı: demarkesports Instagram profili

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor