Connect with us

Espor

Galatasaray SK Yönetim Kurulu Üyeleri Espor İle İlgili Önemli Açıklamalar Yaptı

Galatasaray Spor Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerinden Ömer Cansever ve Erol Özmandıracı, Galatasaray Televizyonu’na konuk oldu. Basketbolun konuşulduğu bu programda Erol Özmandıracı espor ile ilgili de önemli bilgiler verdi.

Erol Özmandıracı yaptığı konuşmada basketbol maçlarının oynanması için yapılan salonun espor için de kullanıma açılacağını belirtti. Bunun yanı sıra birçok konuya değinen Erol Özmandıracı’nın yaptığı konuşma şu şekilde:

“Galatasaray Espor branşı da yakında kurulacak. Ciddi çalışma içindeyiz. espor ve basketbolu aynı salonda sunmak bu işi cazip hale getiriyor. Bu salonu 365 gün dolu tutabilecek bir model oluşturmak istiyoruz. Bunu da seçimden önce yapmak istiyoruz. Başkanımızın talimatı da bu. Dünyadaki bütün oyun firmalarıyla görüşmeye başladık. İnşallah en kısa sürede isim hakkıyla beraber sponsor bulmayı sağlayacağız. Yeni salon hem espor hem de basketbol için kullanılacak. Bu işin en güzel tarafı basketbol ve esporun aynı salonda oynanabilmesi. Dünyada oyun sektörünün takip edilirliği basketbolu geçmek üzere. Espor dünyada 400 milyon kişiye erişiyor. Dünyadaki oyun firmaları en başarılı ve en hızlı büyüyen takımlara sponsor oluyor. Espor sadece basketbola değil, belki de Galatasaray’a da büyük gelirler yaratacak.”

Galatasaray’ın inşaat halinde olan spor salonu ne için kullanılabilir?

Türkiye’de gerçekleşecek olan turnuvalara ev sahipliği yapmasının yanı sıra, KMF ve TBF gibi League of Legends turnuvalarında, bunların yanı sıra düzenlenen CS:GO ve Dota gibi birçok oyuna ev sahipliği yapabilir. Turnuvaların yanı sıra espor için özel günler düzenlenip, espor sahnesinden tanıdığımız birçok ismin izleyicilerle buluşması için etkinlikler düzenlenebilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor