Connect with us

Espor

Gambit Esports VALORANT Champions 2021 Playoffları’na adını yazdırdı

Gambit Esports VALORANT Champions 2021 Playoffları’nda!

gambit esports valorant

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen VALORANT Champions 2021 turnuvasının dördüncü gününde grup aşamaları kaldığı yerden devam etti. C grubunda yapılan kazananlar eşleşmesinde Gambit Esports ve Team Vikings playoff bileti için karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın galibi Gambit Esports oldu.

C grubunda yapılan maçlarda Gambit Esports, ilk olarak rakibi Team Secret’ı 2-1 yenerek; Team Vikings ise rakibi Crazy Raccoon’u 2-0 yenerek kazananlar aşamasına yükselmeyi başarmıştı. Her iki takım da mücadelede oldukça etkili bir oyun sergiledi. İşte karşılaşmanın özeti:

Split 13-6 (Gambit Galibiyeti)

https://twitter.com/valesports_tr/status/1467158911509835782

Karşılaşmanın ilk haritası Gambit Esports tarafından Split oldu. Haritanın ilk yarısına Team Vikings rahatlıkla başlarken Gambit kontrolü eline aldı ve 7-5’lik skorla yarıyı önde kapattı. İkinci yarıda oyuna tutunamayan Vikings, Gambit’e karşı 13-6’lık skorla haritayı mağlup olarak kapattı. Karşılaşmanın MVP’si 22/12/7‘lik skorla ”d3ffo” oldu. Böylece genel skor 1-0‘a geldi.

Bind 13-5 (Team Vikings Galibiyeti)

Karşılaşmanın ikinci haritası Vikings tarafından seçilen Bind oldu. İlk yarıyı Vikings, 8-4’lük skorla oldukça rahat kapattı. İkinci yarıda geri dönüş yapması gereken Gambit Esports, oyuna tutunamayarak sadece 1 raunt daha kazanabildi. Vikings, müthiş bir performans ile rakibine izin vermedi ve 13-5’lik skorla haritanın galibi oldu. Karşılaşmanın MVP’si 21/12/9‘luk skorla ”saadhak” oldu. Genel skor eşitlenerek 1-1 oldu.

Icebox 14-12 (Gambit Galibiyeti)

Karşılaşmanın belirleyici haritası olan Icebox’ta ise tarihi bir mücadele yaşandı. İlk yarıda rakibi Gambit Esports’a nefes aldırmayan Team Vikings yarıyı 9-3 çok büyük avantajla önde kapattı. İkinci yarıda ise durumlar değişti oldukça geriden gelmeye başlayan Gambit, oyuna tutunmaya ve performansını arttırmaya başladı. Belki de çok zor bir geri dönüşe imza atarak durumu 12-12’ye kadar getirdi. Uzatmalarda ise 2 raunt üst üste kazanarak 14-12‘lik skor ile rakibini mağlup etmeyi başardı. Genel skor 2-1 oldu ve genel karşılaşmanın galibi Gambit Esports oldu.

Gambit Esports VALORANT Champions 2021 Playoffları’nda!

Böylece Gambit Esports VALORANT Champions 2021 playofflarına adını yazdırmış oldu. Champions 2021 maçlarının tablosuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor