Connect with us

Espor

DRX ekibi Deft, Beryl ve Zeka transferlerini duyurdu

Veteran oyuncu bir yıl aranın ardından eski takımına geri döndü

DRX ekibi Deft, Beryl ve Zeka transferlerini duyurdu

Kore ligi LCK’in köklü takımlarından DRX, Hanwha Life ile yollarını ayıran tecrübeli nişancı Deft ve Damwon KIA kariyeri sona eren destek oyuncusu Beryl‘i kadrosuna kattığını duyurdu. LCK 2021 Yaz Mevsimi’ni 2G 16M ile son sırada tamamlayan DragonX ekibi yeni sezona girerken playoff oynama iddiası bulunan bir kadro kurdu.

Orta koridor için son iki mevsimi Çin ligi LPL’in Bilibili Gaming takımında geçiren Zeka ile LNG Esports bünyesinde yedek oyuncu olarak bulunan Jett transfer edildi. Üst koridorda Kingen görevine devam ederken ormancı rolünde takımın ana karar vericisi konumunda olan Pyosik önümüzdeki mevsime çok daha güçlü dönecek.

DRX’in LCK 2022 Bahar Mevsimi kadrosu

  • Üst koridor: Kingen
  • Orman: Pyosik
  • Orta koridor: Zeka & Jett
  • Alt koridor: Deft & Taeyoon
  • Destek: Beryl & Jun

Koç ekibi

  • Ana koç: Kim
  • Yardımcı koçlar: Shine & Mowgli

Deft ve Beryl yeni sezonda birlikteler!

LCK’de son sezonlarda birbirlerine rakip olan Deft ve Beryl ikilisi 2022 Bahar Mevsimi’nde DRX’in başarısı için boy gösterecek. Damwon KIA ile üç kez lig şampiyonluğu ve 2020 Dünya Şampiyonası’nı kazanmayı başaran 24 yaşındaki tecrübeli destek oyuncusu Beryl, son dönemlerde partneri Ghost ile DWG ekibinin zayıf halkası olarak görülüyordu. Kariyerinin sonlarına doğru kendini başka bir takımda yeniden ispatlama şansı bulan Beryl, yıllardır en iyi nişancılar tartışmasında yer alan Deft ile aynı koridoru paylaşacak. Hanwha Life ile 2021 Dünya Şampiyonası‘nda oldukça iyi bir performans sergileyen Deft, bir yıl aranın ardından eski takımı DragonX’e geri döndü.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor