Connect with us

Espor

Gambit Esports VALORANT takımı artık bağımsız

Gambit Esports VALORANT oyuncuları VCT 2022 EMEA Challengers’da artık M3 Champions adı altında mücadele edecek.

Gambit Esports VALORANT takımı artık bağımsız

Geçtiğimiz haftalarda tanınan espor organizatör şirketlerinden biri olan ESL, Rusya merkezli espor takımları olan Virtus Pro ve Gambit Esports’a bir ambargo uygulamış ve etkinliklere yer almalarına izin vermeyerek, oyunculara takımlarından bağımsız olarak mücadele etme fırsatı vermişti.

Bu olaya benzer bir adım Rusya merkezli herhangi bir oluşuma ambargo uygulayacağını açıklamayan Riot Games’in FPS oyunu VALORANT’ın espor dünyasında da yaşandı.

Riot Games’in VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers ligi kapsamında davetli olarak mücadele eden Rusya merkezli Gambit Esports hakkında bir yaptırım kararı alıp almayacağı merak edilirken, ilk adım Gambit’ten geldi.

14 Mart Pazartesi gününün öğle saatlerinde yapılan duyuruya göre Gambit Esports VALORANT kadrosu, VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers etkinliğinde takımlarından bağımsız olarak mücadele edecek.

Gambit Esports: “Herkes için çok zor bir zaman olmaya devam ediyor”

Rusya merkezli takımın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada son zamanların herkes için zor olduğu belirtilirken, “Özellikle Ukrayna’da yaşayan aile ve arkadaşlarla hepimiz için. Bu süre zarfında espor, birçok farklı ülke ve kültürden taraftarlara hizmet vermeye devam edebilir – Turnuvaların devam etmesini ve oyuncuların rekabete ve sportmenliğe odaklanmasını içtenlikle diliyoruz.” sözleri ile espor dünyasındaki duruma değinildi.

Takımın espor dünyası hakkındaki dileklerinin paylaşılmasının ardından VALORANT takımı hakkında alınan karar paylaşıldı. Açıklamada belirtilene göre Gambit, Redgar, Chronicle, d3ffo, Sheydos ve nAts’tan oluşan kadrolarına VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers etkinliğinin devamında bağımsız bir takım olarak mücadele edebilmeleri için izin verdiklerini duyurdu.

Açıklama “Onlara ve diğer tüm oyunculara yarışmada başarılar diler ve kadroya verdikleri sürekli destek için taraftarlara teşekkür ederiz.” şeklindeki teşekkür ile sonlandı.

VCT EMEA: “Oyuncular M3 Champions adı altında mücadele edecek”

Gambit Esports’un VALORANT oyuncularına bağımsız bir şekilde mücadele etme iznini vermesinin ardından VALORANT Champions Tour EMEA’nın resmi hesabı üzerinden de bir açıklama yayınlandı.

Alınan kararın “Gambit, bireysel oyuncuların VCT yarışmasına bağımsız bir takım olarak devam etmelerine izin verme kararı aldı.” sözleri ile aktarıldığı açıklamada bağımsız olarak mücadele edecek oyuncuların M3 Champions adını alacağı belirtilirken, takımın VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers turnuvası kapsamında oynamadığı grup aşaması karşılaşmalarının önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği söylendi.


İlginizi Çekebilir:

BBL Esports, dünya şampiyonu Acend’i devirdi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor