Connect with us

Espor

BBL Esports, dünya şampiyonu Acend’i devirdi

BBL Esports, son dünya şampiyonu Acend’i devirmeyi başardı!

BBL Esports, dünya şampiyonu Acend'i devirdi
Görsel: VALORANT Champions Tour EMEA

Geçtiğimiz haftalarda ertelenen karşılaşmaların da ikili bir yayın sistemi ile oynandığı VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers 5.Haftanın kapanışında ülkemizi Papara SuperMassive Blaze ile birlikte temsil eden BBL Esports, geçtiğimiz yıl düzenlenen VALORANT Champions 2021 etkinliğinde şampiyonluğa ulaşan cNed’li Acend ile karşılaştı.

13 Mart Pazar günü Türkiye saati ile 21:20’de başlayan karşılaşmada ilk harita BBL Esports tarafından seçilen Haven oldu. İlk yarıda rakibi karşısında sadece 4 tur kazanabilen Acend, karşılaşmanın ikinci yarısında da sadece 2 tur kazanabildi. Rakibi karşısında iyi oyunu ile BBL, üç maçlık serinin ilk karşılaşmasını kazanarak öne geçen taraf oldu.

BBL Esports rakibine nefes aldırmadı

Split haritasında oynanan ikinci karşılaşmaya Acend hızlı başladı. Arka arkaya 7 tur kazanan Avrupa karması, ilk yarıda sadece 3 tur kaybetti. Tarafların değişmesinin ardından temsilcimiz BBL Esports iyi bir geri dönüş yaparak durumu eşitlese de, Acend 4 tur daha kazanarak karşılaşmada 13-11’lik bir skor ile galibiyete ulaştı.

Skorların eşitlendiği üç maçlık seride karar karşılaşması Ascent haritasında oynandı. İlk turları Acend ekibi kazansa da, BBL maçın kontrolünü eline alarak ilk karşılaşmada olduğu gibi rakibini 13-6’lık bir skor ile mağlup etmeyi başardı.

Üç maçlık seride 2-1’lik bir skor ile galibiyete ulaşan BBL, VCT 2022 Aşama 1 EMEA Challengers etkinliğinde kendine 7-8.sırada yer bulurken, mağlup ettiği rakibi Acend, 9-10.sırada yer alarak Playoff’lara katılma şansını kaybetti.


İlginizi Çekebilir:

Digital Athletics ve Thunderbolts Gaming arasında bacyx gerginliği

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor