Connect with us

Espor

GEN Chovy: ”Yeni element ejderhalarını beğenmedim.”

”Hiçbir şey yapmadan kazandığım için mutluyum.”

GEN Chovy: ''Yeni element ejderhalarını beğenmedim.''

LCK 2022 Bahar Mevsimi 1. hafta ilk üç gün maçları tamamlandı. Transfer sezonunda Chovy, Peanut, Lehends ve Doran’ı kadrosuna katarak şampiyonluk yolunda büyük bir adım atan GEN, sezona 2-0’lık DRX galibiyeti ile başladı. Serinin ardından InvenGlobal‘e yaptığı açıklamada takımın güncel durumu ve oyuna getirilen yeni değişiklikler hakkında fikirlerini belirten Chovy, yaklaşan Damwon KIA maçı ile ilgili de konuştu.

GEN’deki ilk maçın nispeten tek taraflı geçti. Nasıl hissediyorsun?

Bir süredir resmi maça çıkmadığım ve monitörüm değiştiği için biraz endişeliydim. Maçın bazı kısımlarını iyi oynamadığım oldu fakat gerektiğinde iyi performans sergilediğim için memnunum.

Maçın adamı sırasıyla Peanut ve Lehends seçildi? Ne düşünüyorsun?

Ben bir şey yapmadığım halde kazandığımız için mutluyum. Fakat benim için önemli olan ayaklarımın üzerinde durmak. Bugün bu şekilde kazanmış olsak da, eğer durum inisiyatif almamı gerektirirse hazır olacağım.

Oyuna gelen yeni element ejderhaları hakkında neler söylersin?

Açıkçası ne kimya ne de hextech ejderlerini sevdim. Fakat bence kimya ejder ruhu çok OP. Ejder ruhları genellikle önde olan takımlara gidiyor. Geride olan takım kimya ejder ruhuna sahip bir şampiyonu katletse bile hala takım savaşlarını kaybetme şansları yüksek. Kazanan takım kimya ruhunu aldığında oyunlar nadiren döndürülebiliyor.

Ruler genellikle alt koridorda nişancı olmayan şampiyonları oynamaz. Ziggs’i seçmeyi nasıl başardı?

Ruler Ziggs’i iyi oynuyor ama sadece resmi maçlarda denemiyor. Ziggs ile ilk maçını kazandığı için tebrik ederim.

Bazı taraftarlar GEN’deki oyuncuların oyun stilleri farklı olduğu için birbirleriyle çatışabileceğinden endişeleniyor. Takım çalışması nasıl ilerliyor?

Farklı oyun stillerine sahip olmak ile inatçı olmak farklı şeyler. Hiçbirimiz inatçı değiliz ve o anki duruma uygun oyunlar yapmaya çalışıyoruz. Bu yüzden bir problem yok.

Bir sonraki maçınız Damwon KIA karşısında. Sence seri nasıl gidecek?

Bence takım arkadaşlarım bugün oynadığı gibi oynarlarsa kazanabiliriz. Muhtemelen oynacaklar. Ben de bugün oynamadığım kadar iyi oynayacağım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor