Connect with us

Oyun

Hogwarts Legacy’den ilk oynanış videosu geldi!

Warner Bros merakla beklenen Hogwarts Legacy’e dair oynanış videosu yayınladı

Hogwarts Legacy'den ilk oynanış videosu geldi!

Dün gece gerçekleştirilen State of Play etkinliğinde Warner Bros, 2022 yılında piyasaya süreceği açık dünya- aksiyon rol yapma oyunu Hogwarts Legacy’e dair oynanış videosu yayınladı. Avalanche tarafından geliştirilen Hogwarts Legacy’nin çıkış tarihi ise 2022 yılının yaz ayları olarak belirtildi. Böylelikle bir süredir 2023 yılına erteleneceğine dair söylentilere konu olan Hogwarts Legacy’nin bu yıl içerisinde oyuncularla buluşacağı kesinleşti.

1800’lü yıllarda Hogwarts’ta tamamen yeni bir hikayeyi konu edecek Hogwarts Legacy’de oyuncular büyü dünyasını tehdit eden bir sırrın anahtarını elinde bulunduran bir öğrenci rolüne bürünecek. Oyun içerisinde müttefikler edinilecek, kara büyücülerle savaşılacak ve büyü dünyasının kaderi çizilecek. Oyuncular ayrıca büyüler üzerinde ustalaşarak ve fantastik canavarları evcilleştirerek yeteneklerini güçlendirebilecek.

Hogwarts Legacy oyuncuları cadı veya büyücüden istediği role bürünebileceği devasa bir açık dünyaya bırakacak. Oyuncular tıpkı Elden Ring’te olduğu gibi yeteneklerini  ve dövüş mekaniklerini geliştirerek kendi karakterini inşa edecek. Açık dünya içerisinde aynı zamanda seçimlerin etkili olacağı görevler ve senaryolar bulunacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun