Connect with us

Espor

Honor of Kings 2022 International Championship tarihleri belli oldu

Honor of Kings 2022 International Championship’de ülkemizden de bir takım mücadele edecek.

Honor of Kings 2022 International Championship tarihleri belli oldu

10 milyon dolar ödül havuzuyla bu senenin en büyük ve son turnuvası olan Honor of Kings 2022 International Championship için heyecanlı geri sayım süreci başladı.

Kasım ayının sonunda gerçekleştirileceği açıklanan 2022 KIC, üç aşamadan oluşacak; elemeler, wild card elemeleri ve ana gruplar. Elemeler ve wild card elemeleri Kasım ayının sonunda başlarken, ana grup aşamaları ise 3 Aralık’ta başlayacak. Takımların en yüksek onur derecesine ulaşmak için savaşacağı turnuvanın finali ise 30 Aralık tarihinde yapılacak.

Honor of Kings 2022 International Championship Çin ve Güney Kore’de düzenlenecek

KIC grup aşamalarında farklı ülke ve bölgelerden toplamda 16 takım mücadele edecek. Çin’de gerçekleştirilen KPL (King Pro League) turnuvasından gelen 8 takım bulunuyor. Yaz KPL şampiyonu The Chongqing Wolves ile Champions League’de en üst sırada bulunan Wuhan eStarPro takımlarına ek olarak Champions League puanlarına göre sıralamadaki 12 takım, kalan 6 takımdan biri olmak için mücadele verecek. 

KPL’e ek olarak Türkiye, Brezilya, Meksika ve MENA (Middle East and North Africa) bölgelerinden 4 takım KIC’de yarışacak. Ekim ayında yapılacak olan elemelerle finallere gidecek olan 4 takım belli olacak. Geri kalan ülkelerden ise wild card ile seçilecek takımlar 22 Kasım’da grup aşamalarına kalan son 4 takımı oluşturacak. Bu yıl KIC turnuvasına Çin’in Shenzhen ve Güney Kore’nin Seul’u olmak üzere 2 farklı şehir ev sahipliği yapacak.

Türkiye’den katılacak takım belli oluyor

Geçen ay başlayan Honor of Kings 2022 Championship Türkiye Seçmeleri’nde 12 takım mükemmel performanslar ortaya koydu. Grup maçlarının ardından Denizbank İstanbul Wildcats, Digital Athletics, Fire Flux ve FUTNOVA takımları eleme aşamasına yükselmiş ve burada davetli olarak katılan Fenerbahçe Esports, Beşiktaş Esports, Next Rüya ve SuperMassive Blaze takımları ile eşleşmişlerdi. Kıran kırana geçen mücadelelerin ardından FUTNOVA ve Next Rüya takımları adlarını finale yazdırmayı başarmıştı.

15 Ekim Cumartesi günü saat 14:00’te Honor of Kings Türkiye YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak final maçının ardından Honor of Kings 2022 International Championship’e gidecek Türk takımı belli olacak.


İlginizi Çekebilir:

Fenerbahçe Espor da Honor of Kings arenasında mücadele edecek!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor