Connect with us

Espor

Playerbros Özel: HOWL Esports koçu Deniz “Apocalyp” Daşcı sorularımızı yanıtladı

PUBG espor sahnesinde ülkemizi temsil eden HOWL Esports’un koçu Deniz “Apocalyp” Daşcı, Playerbros’un sorularını yanıtladı.

Playerbros Özel: HOWL Esports koçu Deniz "Apocalyp" Daşcı sorularımızı yanıtladı

2020 yılından bu yana PUBG espor sahnesinde boy gösteren HOWL Esports, PUBG EMEA Championship: Spring, PUBG Global Series 2023 Phase 1 ve PUBG Continental Series 7: Europe gibi uluslararası etkinliklerde başarılara imza atarak kendini kanıtlamıştı.

Bizler de Playerbros olarak temsilcimiz HOWL Esports’un koçu Deniz “Apocalyp” Daşcı’ya merak ettiğimiz soruları sorduk.

HOWL Esports koçu Deniz “Apocalyp” Daşcı Playerbros’un konuğu

Selamlar Apocalyp, bu yoğun dönemde zaman ayırıp sorularımızı yanıtladığın için çok teşekkür ederiz. Seni Playerbros’ta ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Playerbros okurları için HOWL Esports ve Deniz “Apocalyp” Daşcı kimdir biraz bahsedebilir misin?

IGL(ingame leader) rolünde PUBG hayatına katılmış eğlenceli, araştırmacı ve bir o kadar da işini ciddiye alan biriyim. Şu anda HOWL takımında koçluk görevinde yer alıyorum.

PUBG hikayen nasıl başladı ve daha sonra yolun HOWL Esports ile nasıl kesişti?

PUBG’nin ilk zamanlarından bu yana IGL rolünde devam eden süreç 2023 yılının başlarında STARDUST’da oynarken yollarımız HOWL ile kesişti. Şu anda HOWL’da koç olarak devam ediyorum.

İlginizi Çekebilir: S2G Esports VALORANT oyuncusu Batuhan “russ” Malgaç sorularımızı yanıtladı

Takım olarak son dönemde birçok başarıya imza attınız ve ülkemizi uluslararası turnuvalarda temsil etme fırsatı yakaladınız. Bu dönemdeki performansınızı nasıl değerlendiriyorsun? Ayrıca ülkemizi uluslararası turnuvalarda temsil etmek nasıl bir duygu?

Takımda yer almamdan kısa süre içinde takıma adapte oldum ve bir hedef belirledik. Açıkçası ülkemizi temsil etmenin gururu bambaşka bir duygu ve azmimizin getirdiği sonuçlarda bizi mutlu etti.

Apocalyp: “LAHZA takıma Avrupa şampiyonluğunu ağrıları varken yaşattı”

PUBG Global Series 1 öncesi Semih “LAHZA” Şahin’in geçirdiği ameliyat nedeniyle, onun yerini sen almıştın. Hem koç hem de oyuncu olmanın nasıl bir zorluğu vardı? Bu süreç sana neler kattı?

Oyuncu olma durumunu çok önceden konuşmuştuk. Ameliyat yeni değildi LAHZA takıma Avrupa şampiyonluğunu ağrıları varken yaşattı bizlere. Bu süreçte çok fazla çalıştım. Hem oyuncu hem koç olmanın süreci zordu.

HOWL Esports

HOWL Esports PUBG takımı

“Yeni dönemde hatalarından arınmış bir HOWL ile karşılaşacaksınız”

HOWL Esports olarak PUBG Global Series 1 sonrası nasıl bir antrenman düzenine giriş yaptınız? Yeni dönemde bizleri nasıl bir HOWL bekliyor?

Yeni dönemde hatalarından arınmış bir HOWL ile karşılaşacaksınız. Bu seferki hedefimiz çok daha büyük. Antrenmanlarımızda dikkat edeceğimiz konulara odaklanıp yoğunlaşmaya ve aşama kat etmeye çalışıyoruz. Başardığımızı da düşünüyorum.

Deniz “Apocalyp” Daşcı olarak espor sektöründeki kişisel hedeflerin neler?

Global bir turnuvada kupa kaldırmak. Ben buradayım demek.

“PUBG diğer FPS oyunlarına benzemiyor”

Sence PUBG’de başarılı olmak için oyuncuların dikkat etmeleri gereken önemli noktalar hangileri?

PUBG diğer FPS oyunlarına benzemiyor. Analitik düşünce ve gördüğünü yorumlamak çok daha önemli. Diğer oyunculara tavsiyem hatalarının üstüne gitsinler ve gelişime kucak açsınlar.

Esporunun Türkiye’deki son durumu hakkında ne düşünüyorsun?

Benim gözümde espor ülkemizde çok zayıf ancak dünyada çok fazla gelişiyor bu da esporun ülkemizde ayakta durmasına yardımcı oluyor.

PUBG esporuna global seviyede bakacak olursan, ne düşünüyorsun?

Bunun bir iş gibi yapıldığına ve bir çok konuda destek verildiğini gözlemledim. Bunlara örnek vermek gerekirse oynadığımız turnuvada 2-3 analizcisiyle gelmiş takımlar da vardı.

Sorularımızı cevapladığın için çok teşekkür ederiz. Son olarak Playerbros okurlarına söylemek istediğin bir şey var mı?

Bizi destekleyen bütün takipçilerimize teşekkürler ve turnuvalarda HOWL’un sesi olmaya devam etsinler <3

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor