Connect with us

Espor

I-TECH 2019 etkinlik programı belli oldu

I-TECH Ankara 2019, cuma günü Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde başlıyor. 

I-TECH Ankara 2019, cuma günü Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde başlıyor. 14-15-16 Haziran günleri yapılacak olan etkinlik  toplamda 3 gün sürecek. Yoğun ziyaretçi beklenen organizasyonda, League of Legends, Counter Strike:Global Offensive, PUBG Mobile, ZULA, PES2019 ve Hearthstone gibi oldukça ilgi gören oyunların turnuvaları düzenlenecek.

LoL’de hangi ekipler olacak?

League of Legends oyununda Ankara’nın köklü Üniversite takımlarının mücadele edeceği açıklandı. Bu takımlar Başkent Üniversitesi (2 takım ),Türk Hava Kurumu Üniversitesi, TED Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara Üniversitesi olarak belirlendi.

CS: GO’da kimler var?

Counter Strike: Global Offensive şampiyonasında ise 4 üniversite takımı ve iki şehir takımı mücadele edecek. Turnuva için organize olan 2 şehir takımı Ankara’nın deneyimli oyuncularından oluşmakta. Üniversite takımları şu şekilde oluşmakta; Ankara Üniversitesi (2 takım), Hacettepe Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi. Kurulan diğer 2 şehir takımı ise OLDSCHOOL Espor Center CS:GO takımı ve UTK takımı oldu. Üniversite espor takımları ile şehir takımlarının ilk kez karşı karşıya geleceği etkinlikte sonuçlar merakla beklenmekte.

Peki hediyeler?

Organizasyon, League of Legends ve CS:GO turnuvalarının şampiyon takımlarına ödül olarak Education First, 30 Adet EF Online İngilizce Eğitim Paketi hediye edecek. Aynı zamanda turnuvanın MVP’lerine ise 1 adet oyuncu tableti hediye olarak verilecek.

Yapılacak olan turnuvalar sonucunda şampiyon takımlara ve oyunculara Türkiye Elektronik Sporlar Federasyonu tarafından kupaları ve madalyaları pazar günü akşamı yapılacak olan ödül töreniyle birlikte teslim edilecek.

Cosplay yarışması için oldukça iddialı cosplayerler yarışmaya katılıp etkinliğe renk katacaklar. Cosplay yarışmasında dağıtılacak olan ödüller ise;

  • birinciye 3000TL,
  • ikinciye 2000TL ,
  • üçüncüye 1000TL olarak belirlenmiş durumda.

Cosplay yarışması jürisi için tecrübeli isimler Beste Öktem, Eda Karadoğan ve Enhar Güreşçi yarışmaya katılacak cosplayerlara puan verecekler.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor