Connect with us

LoL

Ian: “Bu şişko şampiyonu oynayan bir orta koridor olmak istemiyorum”

LCK Yaz Mevsimi, bugün oynanan bbq Olivers-MVP ve Griffin-Hanwha Life Esports maçlarıyla başladı.

bu şampiyonu oynamak istemiyorum

LCK Yaz Mevsimi, bugün oynanan bbq OliversMVP ve GriffinHanwha Life Esports maçlarıyla başladı.

bbq Olivers – MVP

Günün ilk maçında bbq Olivers ile MVP karşılaştı. Seçim yasaklama ekranı, son zamanlarda sık sık görmeye başladığımız Master Yi-Taric ve Nunu-Karthus üzerineydi. Saldırı gücü taşıyıcısının da oyunlarda çok fazla tercih edilmemesiyle birlikte MVP Pilot Lulu oynadı. Maça ilk kanı alarak iyi başlayan bbq, oyunun devamında Master Yi-Taric ikilisine engel olamadı ve MVP serinin ilk maçını kazanan taraf oldu.

Serinin ikinci maçında bbq tarafı, Master Yi-Taric ikilisini yasakladı. Bu yasaklamalarla birlikte iki takımda önceki metaya göre şampiyonlar seçti. MVP tarafı saldırı gücü taşıyıcısına Lucian’ı, bbq tarafı ise Ezreal’ı verdi. Bu oyunda da Ian’ın etkili Irelia performansının önüne geçemeyen bbq, mevsimin ilk maçından 2-0’lık yenilgiyle ayrıldı.

Maç sonrasında verdiği röportajda, takım arkadaşı Yondu’nun bugünkü oynanan maçlar hakkında eğlenceliydi yorumu yapması ardından Ian: “Oyunlar eğlenceli değildi. Taric oynarken aklımdaki düşünce, bu şişko şampiyonu oynayan bir orta koridor olmak istemiyorum, şeklindeydi. Tüm destek oyuncularına karşı daha fazla saygı duymaya başladım.” dedi.

Griffin – Hanwha Life Esports

Günün ikinci maçında ligin yeni ekibi Griffin ile Hanwha Life Esports karşılaştı. Serinin ilk maçında iki takımda saldırı gücü taşıyıcısı tercih etmedi. Alt koridorda Griffin Ryze-Shen ikilisiyle, Hanwha tarafı Vladimir-Fiddle ikilisiyle mücadele etti. Üst koridorda Darius’un aldığı skorlar maçın tamamına etki etti ve ilk maçı Hanwha tarafı kazandı.

Serinin ikinci maçında iki takım, yine saldırı gücü taşıyıcısı tercih etmedi. Maça iyi başlayan Hanwha tarafı, üstünlüğünü kullanmak ve üst koridordan inhibitörü almak için baskısını sürdürürken yapılan takım savaşında Griffin üstün çıktı ve baronu aldı. Ancak bunların hiçbiri Hanwha’nın baskısını azaltmadı. Üst koridorda aldıkları inhibitörden sonra hedefini alt koridora çeviren Hanwha, burada da verdiği skorlarla Griffin’i bir süre daha oyunda tuttu. 2. baronu da aldıktan sonra rakibinin alt koridorda 5 kişi gören Griffin ekibi, orta koridordan oyunu bitirerek seriyi 1-1’e getirdi.

Serinin üçüncü maçında ilk kanı alan taraf Hanwha oldu. Ancak Griffin, kurduğu kompozisyonla birlikte maçı iyi geçirdi. Özellikle Sword’un Dr Mundo ile sergilediği performans ile Griffin, rakibini devirerek LCK’deki ilk galibiyetini elde etmiş oldu.

LCK’de 1. hafta maçları, yarın oynanacak Kingzone DragonX-Gen.G, Afreeca Freecs-SKT T1 ve kt Rolster-Jin Air Greenwings karşılaşmaları ile devam edecek.

 

Okumaya ve yazmaya meraklı biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL