Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Katowice 2022 şampiyonluğuna FaZe Clan ulaştı!

Heyecan dolu final karşılaşmasında zafere FaZe Clan ulaştı!

IEM Katowice 2022 şampiyonluğuna FaZe Clan ulaştı!
Görsel: ESL Counter-Strike

27 Şubat Pazar gününün akşam saatlerin espor dünyası efsanevi bir Counter Strike: Global Offensive karşılaşmasına şahit oldu. 15 Şubat günü başlayan IEM Katowice 2022 turnuvası kapsamında 24 takımdan G2 Esports ile FaZe Clan, rakiplerini mağlup ederek büyük finalde karşı karşıya gelme hakkını kazanmıştı.

IEM Katowice 2022 kapsamında büyük final karşılaşması, 27 Şubat Pazar günü Türkiye saati ile 19:00’da start aldı. Beş maçlık serinin ilk karşılaşması için FaZe, Inferno haritasını seçti.

Serinin ilk haritasında G2 Esports oldukça hızlı bir başlangıç yaparak ilk yarıda toplamda 11 tur kazanarak ikinci yarıya avantajlı geçse de, rakibi FaZe durumu tam tersine çevirdi ve karşılaşmada uzatmalara gidildi. Oynanan dört uzatma turunu da kazanan Avrupa/Kanada karması FaZe, seride durumu 1-0’a getirdi.

58 turluk dev maç

Beş maçlık serinin ikinci karşılaşması için G2 Esports Mirage haritasını seçti. Takımların kıyasıya mücadelesi ardından tekrardan uzatmalara gidildi. Bu sefer uzatmalarda iki takım da ipin ucunu bırakmadı.

Normal karşılaşma 30 tur sürerken, iki tarafın da kıyasıya mücadelesi ile toplamda 28 uzatma turu oynandı. Karşılaşmanın sonunda FaZe Clan ekibi toplamda 31 tur kazanarak  galibiyete ulaşan taraf oldu ve şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

Günün üçüncü karşılaşmasında harita seçimi FaZe tarafından Dust 2 olarak yapıldı. Serinin diğer karşılaşmaları gibi kafa kafaya giden üçüncü haritada durum 14-14 iken arka arkaya iki tur kazanan FaZe, rakibine uzatmalara gitme fırsatı vermedi ve 16-14’lük skor ile galibiyete ulaştı.

IEM Katowice 2022 şampiyonu FaZe Clan!

Seride 3-0’a ulaşan ve karrigan, rain, Twitzz, ropz ve broky’den oluşan FaZe Clan, IEM Katowice 2022 şampiyonu unvanının haricinde 400 bin dolarlık para ödülünün de sahibi oldu. Büyük finalin en değerli oyuncusu ise Letonyalı 21 yaşındaki oyuncu Helvijs “⁠broky⁠” Saukants oldu.


İlginizi Çekebilir:

Yasin ”xfl0ud” Koç geçirdiği ameliyat hakkında konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive