Connect with us

Espor

LCS 2022 Bahar Mevsimi 4. hafta mücadeleleri tamamlandı

Team Liquid ve Cloud9 süper hafta sonunda liderliği paylaşıyor

LCS 2022 Bahar Mevsimi 4. hafta mücadeleleri tamamlandı

Kuzey Amerika ligi LCS’de 2022 Bahar Mevsimi’nin ilk süper haftası geride kaldı. Temsilcimiz Closer’ın ekibi 100 Thieves, bir diğer temsilcimiz Blue’nun formasını giydiği Dignitas’a mağlup oldu ve haftayı üçüncü sırada kapattı. Luger’li Counter Logic Gaming ise Evil Geniuses karşısında sürpriz bir galibiyet aldı. Önce TSM, ardından EG’yi mağlup etmeyi başaran CLG, süper haftayı en iyi geçiren takımlardan biri oldu.

LCS‘in süper takımı olarak görülen Team Liquid, süper haftanın ilk gününde Golden Guardians’a mağlup olsa da sonrasında Dignitas ve TSM’i yenerek liderlik pozisyonuna geçti. Öte yandan TSM’in çöküşü sürüyor. Normal sezonda oynadıkları dokuz maçın sekizini kaybeden TSM için yapılan kadro değişiklikleri de çare olmadı.

Hafta öncesinde beklenmedik koç değişikliğiyle gündeme gelen Cloud9, ligin dişli takımlarından Dignitas, 100 Thieves ve Fly Quest’i üst üste mağlup ederek zirvede Team Liquid’in yanına ulaştı. Seçim yasaklama ekranlarında çok daha az riskli kompozisyonlar oluşturan Cloud9 için işler oldukça iyi gidiyor.

LCS 2022 Bahar Mevsimi 4. hafta 3. gün sonuçları

  • TSM  0 — 1  TL
  • EG  0 — 1  CLG
  • FLY  0 — 1  C9
  • IMT  0 — 1  GG
  • DIG  1 — 0  100T

5. hafta mücadeleleri önümüzdeki hafta Pazar günü TSİ 00:30’da IMT vs EG maçıyla başlayacak. Temsilcimiz Closer’ın ekibi 100 Thieves ile Team Liquid arasında zirveyi yakından ilgilendiren mücadele oynanacak. LCS 2022 Bahar Mevsimi 4. hafta sonunda oluşan puan durumu şu şekilde:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor