Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Sidney 2018: Davet alan son takım belli oldu

IEM Sidney 2018’e davet alan son takım belli oldu

Temsilcimiz Space Soldiers’ın da katılmak için mücadele ettiği IEM Sidney 2018 turnuvasına davet alan son takım belli oldu.

1-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan IEM Sidney 2018 turnuvasına davet edilen son takım fnatic oldu. Özellikle son dönem gösterdiği performans ile zirvesini yaşayan fnatic, 2018’e hızlı bir giriş yaptı. Önce katıldığı IEM Katowice 2018 turnuvasında son dönemin formda takımlardan olan FaZe takımını yenerek turnuvayı kazanmıştı. Çok geçmeden WESG 2017 finalinde Space Soldiers ile karşılaşmış ve kupayı evine götüren taraf olmuştu. Bu şampiyonluklar fnatic’i dünya sıralamasında 3 sıra birden yükselterek 3. sırada yer almasına neden olmuştu. Flusha, JW ve KRIMZ gibi yıldız isimleri kadrosunda bulunduran fnatic için son dönemin en formda takımı da diyebiliriz.

1 milyon doların üzerinde para kazandılar

Önce IEM Katowice 2018 daha sonra WESG 2017, iki şampiyonluk fnatic’in kasasını iyice doldurdu. IEM Katowice 2018’den 250 bin dolar, WESG 2017 turnuvasından ise 800 bin dolar ödül kazanan fnatic, 2018’in henüz başında olmamıza rağmen toplamda 1 milyon doların üzerinde parayı kasasına koymuş oldu. Ekibin bir sonraki hedefi ise IEM Sidney 2018 turnuvasını kazanmak.

IEM Sidney 2018 çok heyecanlı geçecek!

Turnuvaya direkt katılım daveti alan takımlar SK Gaming, fnatic, Cloud9, mousesports, FaZe, Natus Vincere ve Renegades takımları oldu. Böyle turnuvanın artık davet hakkı kapanmış oldu. Şu anki takımlar ile bile büyük heyecan yaratmayı başaran turnuvaya daha sonra elemeleri kazanan takımlar katılacak. Toplamda 16 takımın mücadele edeceği turnuvanın ödül havuzu ise 250 bin dolar.

Elemeler başladı

Turnuvaya temsilcimiz Space Soldiers‘ın da yer aldığı ve ilk maçını kazandığı GG:Origin elemelerinden bir takım, Asya elemelerinden üç takım ve Okyanusya elemelerinden üç takım daha dahil olacak. Avrupa elemelerinden ise sadece bir takım davet hakkı alacak.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive