Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IESF World Championship 2018 şampiyonu belli oldu

Tayvan’da düzenlenen IESF World Championship 2018’in şampiyonu belli oldu.

Tayvan’ın Kaohsiung şehrinde düzenlenen IESF World Championship 2018 CS: GO turnuvasında final karşılaşması bugün oynandı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden 26 takımın mücadele ettiği turnuvada finale ise iki Avrupa ekibi kaldı. Finlandiya’nın güçlü temsilcilerinden HAVU, İsveç ekibi Flow ile bo5 formatında karşılaştı. Bu turnuvada, takımlar ülkelerini temsilen turnuvada yer aldıkları için turnuva boyunca “Finlandiya” ve “İsveç” isimleri kullanıldı. İlk harita olan Dust2’nin galibi 16-6 skorla Finlandiya oldu. İkinci harita olarak Cache haritasında mücadele eden Finlandiya, bu maçtan da 16-4 gibi rahat bir skorla ayrıldı ve seriyi 2-0’a getirdi. Üçüncü harita olan Train’i de 16-8’lik skorla kazanan Finlandiya, seriyi 3-0 kazandı ve rahat bir galibiyet alarak şampiyonluğa ulaşan taraf oldu.

https://twitter.com/HAVUgaming/status/1061604540829614080

Şampiyon Finlandiya ekibinin oyuncusu Jesse “zehN” Linjala, final serisi boyunca durdurulamaz bir performansa imza atarak ön plana çıktı. 38 kez ölen ve bunun karşılığında tam iki katı yani 76 kez öldüren zehN, şampiyonlukta en büyük pay sahibi oldu. İsveç ekibinin yıldız oyuncularından Benjamin “BENDJI” Söderena ise 40 öldürme 53 ölümlük bir performans sergiledi ve takım içi rating sıralamasında ilk sırayı elde etti.

IESF World Championship 2018 turnuvasında ne kadar ödül dağıtıldı?

Turnuvada şampiyonluğa ulaşan HAVU, $10.000 büyük ödülü kazanan takım oldu. Turnuvanın ikincisi Flow ise $6.000 ödülü kasasına ekledi. Turnuvanın üçüncüsü Nexus ise $4.000 ödülle ülkesine döndü.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive