Connect with us

Espor

Info Yatırım Aurora son yarı final biletinin sahibi oldu

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi yarı finallerinin son ismi de belli oldu.

Info Yatırım Aurora son yarı final biletinin sahibi oldu

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi Playoff’ları kapsamında 26 Mart Cumartesi günü Dark Passage, NASR Esports’u 3-2’lik bir skor ile mağlup ederek çeyrek finallerden yarı finallere çıkan ilk takım olmuştu. 27 Mart Pazar günü oynanan Info Yatırım Aurora – 5 Ronin karşılaşmasının ardından çeyrek finallerden çıkan ikinci ve son takım da belli oldu.

Saat 14:00’da başlayan ve beş maçlık bir seri üzerinden oynanan çeyrek final karşılaşmasının ilk maçına önde başlayan taraf 5 Ronin oldu. Yaklaşık yarım saat süren karşılaşmada 5 Ronin ekibi rakibine hiç skor vermeyerek galibiyete ulaştı.

Serinin ikinci karşılaşmasında rekabet ilk karşılaşmaya göre daha yüksekti. Alınan karşılıklı skorlar ile kafa kafaya giden karşılaşmada Info Yatırım Aurora kazandığı takım savaşının ardından rakibinden bir adım öne geçti. Öne geçerek kazandığı avantajı iyi kullanan Aurora tarafı emin adımlar ile ilerleyerek dakika 35’de galibiyete ulaştı ve seride durumu 1-1’e getirdi.

Durumun 1-1’e gelmesinin ardından serinin üçüncü karşılaşmasında ilk kan 5 Ronin hanesine yazıldı. Zaman zaman Aurora tarafının önde götürdüğü karşılaşmada 28.dakikada kazandığı takım savaşı ile 5 Ronin, maçta ipleri eline aldı ve dakika 35’de rakibinin Nexus’unu yok etmeyi başardı. Bu galibiyet ile seride durum 2-1’e geldi.

Gerilimin gittikçe arttığı serinin dördüncü karşılaşmasına Aurora önde başladı. 5 Ronin rakibi ile arayı sürekli kapatıp öne bile geçer gibi olsa da, iki taraf da rakibi ile arayı açamadı. Global görevleri yerine getirmeye devam eden Aurora, dakika 31’de Nexus kulelerine kadar dayandı. Rakibini geri püskürtmeyi başarabilen 5 Ronin, dakika 39’a kadar dayanabildi. Galibiyete ulaşan Aurora, durumu 2-2’ye getirdi.

Info Yatırım Aurora yarı finallere çıkan son takım oldu

Serinin son karşılaşmasında ilk kan dakika 8’de 5 Ronin tarafından alındı. Dakika 19’daki takım savaşından üç skor ve ejder ile ayrılan Aurora rakibi ile durumu tekrardan eşitledi. Oyunun ilerleyen dakikalarında takaslar sürerken, Baron’da yaşanan bir takım savaşının ardından öne geçen Aurora, rakibi ile arasını açtı. Öne geçen Info Yatırım Aurora hatasız bir şekilde devam etti ve dakika 37’de rakibinin Nexus’unu yok etmeyi başardı.

Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi çeyrek finallerinde rakibini 3-2’lik bir skor ile mağlup etmeyi başaran Info Yatırım Aurora, yarı final biletini kazanan ikinci takım oldu.


İlginizi Çekebilir:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, HLTV.org’un kapatılması hakkında konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor