Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası: 6. hafta sona erdi

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası’nın 6. haftası, dün oynanan 2. gün karşılaşmalarının ardından sona erdi.

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası 6. haftası, dün oynanan  2. gün karşılaşmalarının ardından sona erdi.

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası, 4 Temmuz- 23 Ağustos tarihleri arasında 8 takımın katılımıyla birlikte online olarak düzenleniyor. Bu hafta sonu ligin 6. haftası oynandı. Gelecek hafta ise oynanacak olan 7. hafta karşılaşmalarının ardından lig aşaması tamamlanacak. Lig aşamasının tamamlanmasıyla birlikte ligi ilk 4 sırada bitiren takımlar, play-off aşamasında mücadele etmeye hak kazanacak.

Bu hafta, LOG Esports ilk gün Thatoc ile oynadığı iki haritada da gülen taraf olarak haftaya güzel bir başlangıç yaptı. LOG Esports, ikinci gün Sangal Esports‘a iki haritada da kaybederek haftayı 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet ile kapattı. Çamlıca Espor, lig sonuncusu DA‘yı iki haritada da yenmeyi başardı ve fastPay Wildcats‘in 9INE‘a 14-16 ve 8-16 kaybetmesinin ardından play-off potasına girmeyi başardı.

9INE ve Sangal, 7. haftaya girerken play0ff’lara katılmayı garantiledi. Play-off’ta mücadele edecek diğer 2 takım, son hafta oynanacak olan birbirinden çekişmeli maçların ardından belli olacak. Son hafta Çamlıca ile Thatoc karşılaşacak. Bu karşılaşmanın ardından play-off potası büyük ölçüde belli olabilir. Öte yandan fastPay Wildcats‘ta, G’OLD‘u iki haritada da yenerek play-off’lara katılma şansını devam ettirmeyi amaçlıyor. Play-off’un son adayı LOG ise, ligin sonuncusu DA ile karşılaşacak.

Üst düzey mücadeleye sahne olan INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası ‘nı hafta sonu ESL Türkiye’nin Twitch kanalından canlı olarak izleyebilirsiniz.

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive