Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası’nda 5. hafta heyecanı başlıyor

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası’nın heyecanı 5. hafta karşılaşmaları ile devam ediyor

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası'nda 5. hafta heyecanı başlıyor

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası, 5. hafta karşılaşmaları ile hafta sonu kaldığı yerden devam edecek. Alınacak sonuçlar ile birlikte, ligin üst sırası şekil alabilir.

https://twitter.com/ESL_Turkiye/status/1291664852461785089?s=20

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası, 4 Temmuz- 23 Ağustos tarihleri arasında online olarak düzenleniyor. Ligde toplam 8 Türk CS:GO takımı, Avrupa turnuvalarına davet ve şu an açıklanmayan ödül havuzundan pay alabilmek için kıyasıya mücadele ediyor. Ligin grup aşamasında karşılaşmalar, bo1 üzerinden oynanıyor ve her takım birbiriyle 2 kez karşılaşıyor. Lig aşamasını ilk 4 sırada bitiren takımlar ise, playoff’lara katılmaya hak kazanacak.

Ligin 5. haftası yarın ve pazar günü oynanacak. Bu haftanın karşılaşmalarına baktığımız zaman puan durumunda 2. sırada olan Fastpay Wildcats ile maç eksiğinden dolayı 3. sırada bulunan Sangal Esports karşı karşıya gelecek. İki takımda eşit puana sahip olduğundan dolayı maçı kazanan taraf 2. sıraya yükselecek ve rakibine 3 puan fark atacak.

Ligin zirvesinde olan 9INE ise, ligin 7. sırasında bulunan DA ile karşı karşıya gelecek. 9INE‘ın bu maçı kazanarak rakipleri ile olan puan farkını arttırmayı amaçlıyor. Çamlıca Espor‘da ligin sonuncusu G’OLD karşısında mutlak galibiyeti hedefliyor. Eğer Çamlıca Espor bu maçı kazanırsa, playoff aşamasına katılmak için önemli bir avantaj elde edebilir.

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası’nda Puan Durumu

Lig aşamasında oynanacak olan karşılaşmaları, ESL Türkiye’nin Twitch hesabından izleyebilirsiniz. Ligde mücadele edecek tüm takımlara başarılar dileriz.

CSPPA, espor oyuncularının mental sağlığı hakkında araştırma yapacak

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive