Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası: Sangal Esports, mutlu sona ulaşmayı başardı

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası’nın finalinde @sangalgg, @9INEGG’yi 2-0 ile geçerek mutlu sona ulaşmayı başardı.

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası: Sangal Esports, mutlu sona ulaşmayı başardı

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası‘nın büyük finalinde 9INE ile Sangal Esports karşı karşıya geldi. Sangal Esports, finalde rakibini 2-0 yenerek mutlu sona ulaştı.

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası’nın finalinde yarı finalde LOG Esports’u 2-1 ile geçen 9INE ve İstanbul Wildcats‘i 2-0 yenen Sangal Esports karşı  karşıya geldi. Büyük final serisi, üç maç üzerinden oynandı ve 2 maçı kazanan takım turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Büyük finalin ilk maçı 9INE‘ın seçimi olan Nuke haritasında oynandı. Oyuna CT tarafından başlayan Sangal Esports, ortada olan ilk yarıyı 9-6 önde kapatmayı başardı. İkinci yarıda CT tarafına geçen 9INE, B rampasına bir türlü çözüm bulamadı ve Sangal‘ın 15-13 öne geçmesine engel olmadı.

Bu aşamadan sonra 2 roundu’da almayı başaran 9INE, maçı uzatmaya götürdü. Uzatmada üstün bir oyun ortaya koyan Sangal, maçı 19-16 kazanarak seride 1-0 öne geçti.

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası

Serinin ikinci maçı Sangal Esports‘un seçtiği Mirage haritasında oynandı. Maça T tarafında başlayan Sangal Esports, iyi bir oyun ile birlikte maçta 6-0 öne geçti.  Rakibine karşı üstün bir oyun oynayan Sangal Esports, ilk yarıyı 12-3 önde kapattı. Tabanca round’unu alan Sangal Esports, kolay bir şekilde maçı 16-5 kazanarak seriyi 2-0’da sonlandırdı.

Bu sonuçla birlikte Sangal Esports, INTEL ESL Türkiye Şampiyonası‘nı şampiyon olarak tamamladı ve 3.000$’ın sahibi oldu. Ayırca Sangal, bu şampiyonluk ile birlikte EPEC Winter 2020 ve ESEA S35 Climber Cup’ta mücadele etmeye hak kazandı.

VALORANT’ta esrarengiz küre! Yeni ajan için küçük bir ipucu mu?

yazmayı sever.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive