Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Intel ESL Türkiye Şampiyonası’na Korona virüsü engeli!

Intel ESL Gaming Fest iptal edildi! Oyun festivalindeki etkinlikler online aşamaya taşındı!

Intel ESL Türkiye Şampiyonası'na Korona virüsü engeli!

Yaz sezonu ile seyirci karşısına çıkan INTEL ESL Türkiye Şampiyonası‘nda geçtiğimiz hafta sonu 6. haftayı geride bıraktık. Önümüzdeki hafta oynanacak 7. hafta karşılaşmaları ile birlikte ligin normal sezonu tamamlanacak ve ilk 4 takım play-off mücadelesi vererek şampiyonluk için mücadele edecek.

Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası: 6. hafta sona erdi

Normal şartlarda ligin kış sezonu finalleri ESL Türkiye stüdyolarında oynanıyor, yaz sezonu ise büyük organizasyonlar kapsamında izleyici karşısına çıkıyordu. Geçtiğimiz sezonda da yaz sezonu finallerinin İzmir Enternasyonal Fuarı‘nda düzenlenen oyun festivalinde oynandığı Intel ESL Türkiye Şampiyonası, Korona virüsü engeline takıldı.

Korona virüsü salgını nedeniyle 2020 yılında hayatın neredeyse durduğu, özellikle espor sahnesinde tüm organizasyonların online aşamaya taşındığı gözlenmişti. Yaz sonuna doğru salgının kontrol alınması beklenerek Intel ESL Gaming Fest, kesin olarak iptal edilmemişti.

Fakat salgının kontrol altına alınamaması ve vaka sayılarının yeniden artışa geçmesi, oyun festivalinin gerçekleşmesini neredeyse imkansız kıldı ve alınan karar ile 4 günlük oyun festivalinin iptal edilerek online aşamaya taşındığı duyuruldu.

Bu kapsamda Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası’nda play-off aşaması online olarak gerçekleşecek, büyük final ise kış sezonunda ESL Türkiye stüdyolarında düzenlenerek izleyicilerin karşısına çıkacak. CS:GO finalinin yanı sıra Riot Games oyunlarının dahil olduğu diğer finaller de stüdyo içerisinde düzenlenerek Twitch, Youtube ve Facebook platformları üzerinden izleyici ile buluşacak.

10-13 Eylül tarihinde düzenlenecek olan festivalin final karşılaşmaları 13 Eylül tarihinde 3 ayrı platformdan canlı olarak yayınlanacak. Karşılaşmaları canlı olarak takip etmek ve heyecana ortak olmak için ESL Türkiye kanallarını takip etmeyi unutmayın!

DMAX, ESL Pro Tour CS:GO Türkiye yayın haklarını aldı

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Counter-Strike Global Offensive