Connect with us

Espor

Invictus Gaming takımın üst koridor oyuncusu TheShy ile yollarını ayırdı

Rookie’nin ardından TheShy da takımdan ayrılma kararı aldı

Invictus Gaming takımın üst koridor oyuncusu TheShy ile yollarını ayırdı

Çin ligi LPL takımlarından Invictus Gaming, takımın üst koridor oyuncusu TheShy ile yolların ayrıldığını açıkladı. 2017 yılında IG’ye katıldıktan sonraki dört yıl ligin en iyi üst koridor oyuncularından biri olarak görülen Kang ‘TheShy’ Seung-lok,  2018 yılında takımıyla Dünya Şampiyonası’nı kazanmış, LPL 2019 Bahar Mevsimi’nde de şampiyonluğa ulaşmayı başarmıştı.

Invictus Gaming tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”Oyuncunun kararına tam saygı göstererek dostane şekilde gerçekleştirilen müzakerelerin ardından, TheShy’ın kontratının yenilenmemesi noktasında karşılıklı olarak anlaşmaya vardık. Bugün itibarıyla, TheShy ”free agent” pozisyonuna geçerek takımdan ayrılacak.

Dört yıl önce takıma katıldığından beri harika bir yolculuk oldu. Yükselen genç bir yıldız sahneye adım attı, LPL’deki yolunu parlattı ve tüm o olağanüstü performanslarla dünyayı şaşırtmayı başardı. Şimdi ise güle güle deme zamanı. Yükseliş ve çöküş, sevinçli ve üzüntülü dönemlerimizde bizimle birlikte olduğun için minnettarız. Invictus Gaming ailesi adına, en içten şükranlarımızı sunuyor ve TheShy’a gelecek maceralarında başarılar diliyoruz.”

Son yıllarda Invictus Gaming’in düşen performansında TheShy’ın da etkisi olduğu düşünülüyordu. 2018’de Dünya Şampiyonu olmalarının ardından LPL’de giderek etkisiz hale gelen Invictus Gaming, geçtiğimiz mevsim playoff’lara dahi kalamamış, transfer sezonu açıldıktan sonra orta koridor oyuncuları Rookie ile yollarını ayırmıştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor