Connect with us

Espor

İşte Dünya Şampiyonası swiss aşamasında en çok heyecanlandığımız 3 eşleşme:

Dünya Şampiyonasının her aşamasında heyecan verici maçlar izleyeceğimize eminiz.

Dünya Şampiyonası

15 Ekim’de Dünya Şampiyonası elemeleri sona erdikten sonra, turnuvanın ana etkinliğinde yarışan 16 League of Legends takımı, yeni oluşturulan swiss aşamasından önce İsviçre tarzı bir eşleşme çekimine girdi. Dünya Şampiyonası’nın swiss aşaması, hayranlarının aşina olması gereken geleneksel grup aşamasının yerine geçecek.

Swiss aşamasında aynı dereceye sahip takımların her turda birbirleriyle oynayacağı yeni bir format sunuyor, bu nedenle ana etkinliğin tamamı boyunca denk maçlar elde etme garantimiz var. Dahası, her maçın önemli olacağı göz önüne alındığında, takımların oynamak zorunda kalacakları oyunların değeri artacak.

Swiss aşamasının programı, Dünya Şampiyonası’nın ana etkinliği boyunca sürekli olarak evrilecek. Worlds 2023 yeniden 19 Ekim Perşembe günü başladığında en çok dört gözle beklediğimiz üç swiss maçı burada.

Dplus KIA vs. G2 Esports

Dplus (eskiden DAMWON Gaming/DWG KIA) ile G2 Esports arasındaki rekabet son birkaç yılda profesyonel League’deki en sevdiğim Doğu-Batı rekabetlerinden birine hızla dönüştü. İki takım arasında 2019’a kadar uzanan 10 farklı oyun oynandı. Bu 10 oyunda, iki takım neredeyse eşit. Bu rekabet, Doğu ve Batı’dan gelen iki takım arasında sadece değil, aynı zamanda herhangi iki uluslararası takım arasındaki en dengeli mücadelelerden biridir.

G2 ve Dplus KIA, Perşembe günü sonunda son beş Dünya Şampiyonası’ndan dördünde karşı karşıya gelmiş olacak ve sadece Canyon, ShowMaker ve Caps gibi üç oyuncu ilk buluşmalarından bu yana yer alsa da, her iki organizasyon da elit kalmış ve kendi bölgelerinden gelen en güçlü tehditler arasında tutarlı bir şekilde yer almıştır. G2, bu yılki Worlds için Batı’nın en iyi umutları olduklarını kanıtlamak istiyorsa, açılış günü uzun süredir rakipleri ve sekizli finale yükselme ihtimali olan Dplus KIA karşısında bir galibiyet, oldukça dikkat çekici bir başlangıç olurdu.

Cloud9 vs. MAD Lions

Cloud9 ve MAD Lions, birkaç uluslararası League of Legends turnuvasında birbirini görmeyen iki gemi gibiydi. Ancak 2023 swiss aşamasının açılış gününde, iki yılın üzerinde bir süredir ilk kez karşılaşacaklar. 2021’den bu yana C9 ve MAD, dört farklı uluslararası turnuvada birlikte yer aldılar, ancak hemen hemen hepsinde birbirlerinden kaçınmayı başardılar.

Tarihsel olarak, MAD Lions organizasyonu tüm zamanlarda NA takımlarına karşı 2-6 bir kayıta sahip ve ekip, geçen yılın Dünya Şampiyonası’na kadar uzanan uluslararası sahnede dokuz ardışık maç kaybetti. C9’a karşı olan maçları, hem bir EU/NA karşılaşması olduğu için ilgi çekici olacak, hem de MAD Lions’ın uluslararası sıkıntıları (özellikle NA’ya karşı) bu iki bölge arasındaki mücadelenin bu sürümünü daha da önemli kılıyor.

Bilibili Gaming vs. KT Rolster

Neredeyse tüm uzmanlar JD Gaming’i erken bir finale yazarken ve her hayran, Faker’dan bir top-dört performansını umarken, Çin ve Kore’nin en az beklentili takımları olan Bilibili ve KT Rolster, swiss aşamasının ilk gününde karşı karşıya gelecekler. Tüm oyuncular arasında BLG vs. KT, her iki ekibin de ciddi yeteneklere sahip ve güç bakımından eşit olduğu noktayı bulabilecek olanlardan biri olma potansiyeline sahip. Bu iki takım, kendi bölgelerinden en iyiler olmasalar da, her ikisinin de en az birkaç hafta boyunca Şampiyonlar Kupası mücadelesinin içinde olmasını bekliyoruz.

Bilibili, bu yılın başlarında uluslararası bir turnuvayı kazanmaktan bir maç uzak kaldı, KT Rolster ise LCK normal sezonunda mükemmel bir skor ile bitirdi. Bu ekipler tüm sezon boyunca büyük şeylere yaklaşıyorlar ve ilk gün maçları, bu büyük şeylere daha yakın olanın hangisi olduğuna dair bir fikir verebilir.


LoL Yaması 13.20, Jinx, Milio ve Morgana gibi yeni seçimleri metaya getiriyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor