Connect with us

Twitch

Jahrein ifade vermeye çağrılması hakkında konuştu

Jahrein açtığı son yayında ifade vermeye çağrılması konusuna da değindi.

Jahrein ifade vermeye çağrılması hakkında konuştu

Ahmet “Jahrein” Sonuç, yaklaşık bir hafta önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdiği canlı yayının ardından kısa süre sonra yaptığı duyuruda ifadeye çağrıldığını açıklamıştı. 27 Mayıs günü açtığı yayında ise yayıncı son çağrılışı hakkında konuştu.

Canlı yayının ilk dakikalarında gelen bir soru üzerine Jahrein “Bugün karakola gittik ifademizi verdik. Çok eften püften olaylar olsa da ifademizi verdik. Bu sanırım altıncı kez ifade vermem oluyor. Şu anda fazla bir şey söyleyemiyorum. Avukatım sürmekte olan şeylerle ilgili konuşmamam gerektiğini söyledi. Doğru olmaz dedi.” ifadelerini kullandı.

Önceki dönemlerde de ifadeye çağrıldığını belirten ve o ifade veriş sebeplerinden biri hakkında konuşan Twitch yayıncısı, salça ile ilgili attığı bir Tweet’ten dolayı Terörle Mücadele şubesinde “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama Suçu” iddiası nedeniyle ifade verdiğini söyledi. Ayrıca yayıncı, eşinin anime serisi Naruto ile ilgili attığı Tweet’lerin de bu dosyaya eklendiğini iddia etti.


İlginizi Çekebilir:

Twitch Atlas çalışmasının dördüncüsü yoğun ilgi gördü

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch