Connect with us

Twitch

KEKW ne demek? Popüler Twitch Meme’inin hikayesi ne?

Popüler KEKW Meme’inin hikayesini biliyor muydunuz?

KEKW ne demek? Popüler Twitch Meme'inin hikayesi ne?

Twitch dünyasındaki yüzlerce Meme ve Emote arasında KEKW son zamanlarda en çok kullanılanlar arasında yer alıyor. Biz de bu yazımızda sizler için sık sık sorulan “KEKW ne demek” ve “KEKW anlamı ne” gibi soruları cevaplarken, bu Emote’un çıkış hikayesini de anlatmış olacağız.

KEKW ne demek? Anlamı ne?

Twitch Chat’inde mesajlaşan insanların kullandığı KEKW, büyük bir oranda gülmek ve kahkaha atmak anlamlarında canlı yayının komik anlarında kullanılıyor. Artık oldukça yaygınlaşan Meme, diğer sosyal medya platformlarında da kullanılır hale geldi.

KEKW ne demek? Popüler Twitch Meme'inin hikayesi ne?

KEKW’nin hikayesi

KEKW Meme’inin ortaya çıkış hikayesi 2019 yılına uzanırken, Emote’ta görünen kişinin görüntüsü 2007 yılında kaydedildi.

Emote’taki kişi 65 yaşındaki İspanyol komedyen ve aktör Juan Joya Borja. Daha çok El Risitas olarak bilinen ünlü isme ait görüntü 2007 yılının Haziran ayında bir televizyon programına katıldığında çekilmişti.

Katıldığı televizyon programında anlattığı bir hikayenin ardından gülemeye başlayan komedyenin bu anları, knowyourmeme.com’a göre 2019 yılında Twitch eklentisi FrankerFaceZ’in bir kullanıcısı tarafından oluşturuldu ve paylaşıldı.

Kısa süre sonra popüler olmaya başlayan Emote, büyük yayıncıların kullanımı ile birlikte bir kartopu etkisi yarattı ve herkes tarafından bilinir hale geldi.

KEKW Emote’u nasıl görülür?

Şu anda Twitch’in bünyesinde bulunan Emote’lar arasında KEKW yer almıyor. Bu yüzden çoğu Twitch kullanıcısı Chat’te bu Emote’u göremeyip sadece yazıyı görebiliyorlar.

Kullanıcıların bu Emote’u görebilmesi için FrankerFaceZ, BetterTTV ve bunlara benzer diğer tarayıcı eklentilerini indirip kurması gerekiyor.

Twitch dünyasının acı günü! KEKW Emote'unun yüzü hayatını kaybetti

Popüler komedyen hayata gözlerini yumdu

Dünya basınında da pek çok haber platformuna yansıyan haberlere göre KEKW Emote’u ile tanınan İspanyol komedyen Juan Joya “El Risitas” Borja, 65 yaşında hayatını kaybetti.

İspanyol ABC gazetesinin haberine göre 2020 yılının eylül ayından beri bir hastanede tedavisini sürdürülen El Risitas, bu süreçte hastalığı nedeniyle bir bacağını da kaybetti.

Sevilen ismin hayatını kaybetmesinin ardından ülkemizden de birçok Twitch yayıncısı üzüntüsünü sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.


İlginizi Çekebilir:

31 gündür aralıksız yayın yapan Ludwig’in toplam kazancı belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch