Connect with us

Espor

Koreli Siyasetçi League Of Legends Hesabına Elo Boost Yaptırmış!

Koreli bir siyasetçinin League of Legends hesabına elo boost yaptırdığı ortaya çıktı!

Koreli Siyasetçi League Of Legends Hesabına Elo Boost Yaptırmış!

ESPN Esports’un yazarlarından biri olan Ashley Kang’ın paylaştığı Tweet’e göre Koreli bir politikacının, League Of Legends hesabını başka kişiler ile Elo Boost yapması amacı ile paylaşmasının ortaya çıkmasının ardından bir tartışma ortamı oluştu.

Ryu Ho-jung, ortaya çıkan bu tartışmaların ana noktası oluyor. Ewha Kadın Üniversitesi’nde tanınmış bir espor kulübünün başkanıyken 2014 yılında Elo Boost yaptırdığı ortaya çıkan siyasetçi, bir özür mektubu yayınlayıp görevinden alınmıştı.

Inven Global’in haberine göre geçen sürenin ardından ülkenin Adalet Partisi’nin üyesi olan ve ulusal meclis adayı olarak gösterilen siyasetçinin seçilmesinin ardından ülkedeki partiler arasında bir tartışma çıktı. Ryu Ho-jung’un partisine muhalefet eden partiler, gündeme 2014 yılında ortaya çıkan Elo Boost konusunu getirerek bu tartışmayı başlamış oldu.

Gelen tepkilerin ardından Ryu, bir kez daha özür diledi ve “Başkalarının hesabımı kullanmasına izin vermemeye dikkat etmedim ve bu çok yanlış bir şeydi. Oyun topluluğunda kolayca affedilecek bir şey değil ve yanlış yaptığım şey, kadın oyuncuların yeteneği üzerinde olumsuz bir stereotip geliştirdi. Bir kez daha eylemlerimden dolayı hayal kırıklığına uğramış olanlardan derin bir özür diliyorum” dedi.


İlginizi çekebilir:

DAYAK, ŞİKE ve Daha Fazlası | Ban Yemiş Esporcular

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor