Connect with us

Espor

KT Rolster, 2021 Wild Rift Dünya Şampiyonası’nda Kore’yi temsil edecek!

KT Rolster, etkinlikteki tek Kore takımı olacak.

KT Rolster, 2021 Wild Rift Dünya Şampiyonası'nda Kore'yi temsil edecek!

KT Rolster, League of Legends Dünya Şampiyonası’na bu sezon katılamadı ancak Wild Rift’te dünya şampiyonası sahnesinde mücadele edebilecek. İlk Wild Rift Dünya Şampiyonası bu yıl dünyanın dört bir yanından 10 takımla gerçekleşecek. KT Rolster, etkinlikteki tek Kore takımı olacak.

WCK, LCK için kullanılan aynı mekan olan Seul’deki LoL Park’ta gerçekleşti. Sekiz takım Dünya Şampiyonasında yer almak için ve 80.000.000 Güney Kore wonu ödül havuzundan pay almak için mücadele etti.

10 Teams to Compete at the 2021 Wild Rift World Championship

Turnuva boyunca tek bir oyun bile kaybetmeyen KT, Break Frame Gaming, Let’s Go to Mars ve Baby 87’yi yendikten sonra gruplarında birinci oldular. Ardından T1’e karşı çıktıkları yarı final maçında da rakibini 3-0 mağlup ederek finale kalmaya hak kazandı. Final mücadelesinde Frame Gaming karşısında aldığı 4-0’lık zaferin ardından League of Legends: Wild Rift Champions Korea’yı kazandı.

KT Rolster, Kore Wild Rift finallerinde Break Frame Gaming karşısında aldığı zaferin ardından League of Legends: Wild Rift Champions Korea’yı (WCK) kazandı ve kendilerine Wild Rift World Championship 2021’de yer edinmeyi başardı.


İlginizi Çekebilir:

T1 organizasyonundaki bir çalışanın COVID testi pozitif çıktı

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor